Ekogroszek od Pana Groszka

 • Ekogroszek od Pana Groszka to ekologiczne paliwo, które to cieszy się coraz większą popularnością Polaków z uwagi na swoje ekologiczne właściwości. 
 • Na rynku jest dostępna szeroka gama produktów, jednak przy wyborze należy pamiętać aby zwracać uwagę na opinie o sprzedawcy, właściwości węgla oraz jego specyfikacje ponieważ można kupić węgiel gorszej jakości z którego najzwyczajniej nie będziemy zadowoleni. 
 • Pan Groszek dokłada wszelkich starań, aby oferowane klientom produkty pochodziły od najlepszych producentów, a obsługa sprzedaży i dystrybucji przebiegała na najwyższym poziomie. 
 • Ekogroszek to paliwo stałe wytwarzane z węgla brunatnego lub węgla w postaci drobnych granulek, stąd jego nazwa. Wytwarzanie energii cieplnej przy jej wykorzystaniu jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnych kotłów retortowych. Ze względu na wysoką kaloryczność ekogroszek jest niezwykle skuteczny, dlatego sprzedaż ekogroszku jest tak popularna min. Polsce. 
 • Ekogroszek ma niską zawartość wody, siarki i substancji niepalnych. Po spaleniu do atmosfery uwalniana jest tylko niewielka ilość szkodliwych substancji, takich jak tlenek siarki czego nie możemy powiedzieć o tradycyjnych węglach. Wielkość poszczególnych granulek ekogroszku waha się od 5 do 25 mm.
 •  Materiał ten jest dedykowany do nowoczesnych pieców wyposażonych w wygodny podajnik. Automatyczne zasilanie to nie tylko oszczędność czasu dla domowników ale również bezpieczeństwo oraz wygoda. 

Produkty dostępne u Pana Groszka:

Pan Groszek Red Pan Groszek Orange Pan Groszek Yellow Pan Groszek Blue Pellety drzewne Brykiety drzewne

Czy wiesz że.. porównując ekogroszek z innymi materiałami grzewczymi, tak naprawdę ekogroszek można nazwać paliwem ekologicznym. Ponadto jest niezwykle ekonomiczny ze względu na swoją wydajność.

Zalety stosowania ekogroszku nad węglami tradycyjnymi

Dla wielu z nas węgiel kojarzy się z brudem, kurzem, ciężką i nieprzyjemną pracą. Natomiast automatyczne kotły węglowe, retortowe wykorzystują węgiel przygotowany, tzw. „Eko-groszek”. Ekogroszek to w zasadzie zwykły węgiel, ale kruszony, przesiewany i pakowany w worki dla ułatwienia transportu, przechowywania i użytkowania. Tu właściwe można zastosować porównanie – ropy naftowej i wysokiej jakości benzyny na stacji benzynowej. Oczywiście nie każdy węgiel nadaje się do produkcji wysokiej jakości ekogroszku. Najbardziej odpowiednimi rodzajami węgla są węgle: 

 • węgiel kamienny gatunku „D”;
 • węgiel brunatny gatunku „3B” (wilgotność poniżej 30%); 
 • stosunkowo odpowiednim paliwem są również węgle DG i T, które nie mają właściwości spiekania;
 • brykiety o wymiarach do 25×25 mm.

Czy wiesz że dzięki Kampanii Czyste Powietrze Ministerstwa Środowiska, która ma na celu uświadomienie Polakom jak ważna dla nich samych jest jakość powietrza jakim oddychamy możemy otrzymać dofinansowanie na wymianę pieca? Wysokość wsparcia jest uzależniona od warunków jakie zostały zaproponowane przez poszczególne gminy. Dotacja na wymianę pieca może sięgać nawet 90% kosztów nowego kotła.

Zwykle ekogroszek jest pakowany w worki polietylenowe lub polipropylenowe o wadze 25 kg i układane na europalecie – po 40 worków. Zaletami stosowania ekogroszku nad zwykłym węglem surowym jest przede wszystkim:

 • łatwość transportu, rozładunku, przechowywania i użytkowania; 
 • zużycie węgla jest mniejsze o 30..40% w porównaniu z tradycyjnymi kotłami węglowymi ze względu na wyższą wartość opałową i bardziej efektywne spalanie. Dlatego bardziej ekonomiczne jest ogrzewanie domu węglem frakcyjnym; 
 • opakowanie chroni węgiel przed zamoczeniem i zamarznięciem; 
 • wydajność popiołu jest zmniejszona dzięki pełniejszemu spalaniu; 
 • brak pyłu zwiększa efektywność i przyjazność dla środowiska domowego węgla, a także zwiększa wygodę i higienę kotła.

Czy wiesz że ekogroszek wytwarza największą ilość ciepła ze wszystkich paliw stałych?

Produkcja ekogroszku krok po kroku

Ekogroszek to pierwszy w Polsce węgiel ekologiczny, dużą zaletą tego rodzaju paliwa opałowego jest jego wysoka wartość energetyczna oraz niezmienne, gwarantowane przez producenta parametry. Warto tutaj zwrócić uwagę jak ważną rolę odgrywa producent ekogroszku ponieważ to od standardów narzuconych w zakładzie wydobywczym oraz jakości wydobywanego kruszywa zależy jakość produktu. Zapraszamy do zapoznania się z procesem produkcji ekogroszku, pokażemy Państwu co sprawia że węgiel ekogroszek jest liderem do kotłów retortowych. 

Wydobywany pod ziemią węgiel jest dostarczany skipem czyli urządzeniem górniczym przeznaczonym do transportu węgla z  wyrobisk na powierzchnię, gdzie węgiel trafia do specjalnego pojemnika w którym to kolejno rozpoczyna się proces przeróbki wydobytego węgla. Aby uzyskać ekogroszek trzeba go pierwotnie wydzielić z urobku wydobywanego w kopalni, tutaj odbywa się odkamienianie ekogroszku oraz sortowanie węgla. Tutaj też urobek dzielony jest na sortymenty, a więc rodzaje węgla według wymiaru ziarna. Na stacji wstępnego przygotowania węgla oddzielone zostają duże bryły, które to trzeba rozdrobnić. Tutaj też odbywa się kruszenie węgla. 

Specjalne przesiewacze pozwalają oddzielić sortyment węgla powyżej 200 mm, który kierowany jest do kruszarki. Pozostały sortyment wysyłany jest na poszczególne kategorie i kierowany do uszlachetnienia. Tutaj w płuczkach z cieczą ciężką posiadającą większą gęstość niż woda, węgiel oddzielany jest od skały płonnej, która towarzyszy pokładom węgla pod ziemią. Skała płonna opada na dno, a węgiel, który utrzymuje się na powierzchni cieczy, kierowany jest do przesiewaczy odwadniających. Następnie węgiel dzielony jest według określonej wielkości uziarnienia na różne sortymenty: kostkę, orzech pierwszy, orzech drugi oraz groszek. Kolejno groszek poddawany jest badaniom celem ustalenia parametrów węgla, a następnie groszki poddawane są stożkowaniu oraz suszeniu dla sprawdzenia poziomu wilgoci.

Po wysuszeniu próbka ta zostaje poddana badaniom celem ustalenia min. kaloryczności węgla czy ilości popiołu. Po sprawdzeniu parametrów węgla ekogroszek przewożony jest do paczkowalni. Tutaj odbywa się workowanie ekogroszku. Linia do pakowania ekogroszku jest w pełni zautomatyzowana, w tego rodzaju pakowalniach można zapakować 20 ton ekogroszku w przeciągu jednej godziny. Najpierw węgiel taśmami transportowany jest do zbiornika nadawczego, gdzie wydzielana jest odpowiednia porcja ekogroszku. Każda z paczek kontrolowana jest na wadze, po kontroli ekogroszek może już trafić na paletę. Kompletowaniem palet zajmuje się palatyzator, który to na każdej z palet musi ułożyć 40 sztuk worków, każdy po 25 kg worków. Kolejnym etapem jest foliowaniem palety, a następnie paleta trafia do magazynu skąd wysyłana jest do klienta. Jak widać produkcja ekogroszku jest nie lada wyzwaniem! 

Czy wiesz że wilgotność węgla nie powinna przekraczać 30%. Wydajność substancji lotnych w stanie suchym wynosi 36,0 – 39,0%

Jak wybrać najlepszego dostawcę ekogroszku?

Jak zdążyłeś przeczytać proces produkcji ekogroszku jest skomplikowany i żmudny dlatego ważne aby zdecydować się na zakup tego rodzaju produktu jedynie u najlepszego producenta ekogroszku, który zagwarantuje nam wysoką jakość oferowanego produktu. Najlepszy producent ekogroszku powinien również opisywać specyfikację swoich produktów ( kryterium wyboru ekogroszku opieramy na: wartości opałowej, spiekalności, zawartości popiołu, siarki, wilgoci czy rozmiarze ziaren) oraz chociażby świadectwie jakości oferowanego paliwa. Pan Groszek dokłada wszelkich starań, aby oferowany klientom produkt pochodził od najlepszych producentów, a obsługa sprzedaży i dystrybucji funkcjonowała na najwyższym poziomie. 

Pan Groszek to strona internetowa za pośrednictwem której możesz zakupić prawdopodobnie najepszy węgiel dostępny na rynku! Zapewniamy najlepsze surowce oraz ich transport, w każde miejsce na terenie całego kraju, całkowicie bezpłatnie! Z naszej bogatej oferty korzystają kluczowe firmy reprezentujące najważniejsze sektory gospodarki, ciepłownie, zakłady koksochemiczne, przetwórcze, wapiennicze i produkcyjne, huty, zakłady produkcyjne jak i osoby prywatne. Ponadto u Pana Groszka są zatrudnieni ludzie, którzy to posiadają szeroką wiedzę z zakresu handlu towarami, którą to stale rozwijają i uzupełniają, uczestnicząc w licznych szkoleniach  w kraju i za granicą. 

Lata w branży pozwoliły nam opracować własny system, który jest szybki, wydajny i bezpieczny, a jednocześnie jest  gwarancją wysokiej  jakości współpracy, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Warunki cenowe, terminy dostaw, a także szereg innych zmiennych dostosowujemy zawsze do Państwa indywidualnych potrzeb, dlatego współpraca z nami to gwarancja pełnego zadowolenia! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *