Kalkulator pelletu

Oblicz zapotrzebowanie.

Nasz kalkulator pomoże Ci oszacować zapotrzebowanie na pellet podczas sezonu grzewczego.

Kalkulator podaje przybliżoną wartość. Ostateczne zapotrzebowanie może być różne w zależności od sprawności pieca, jakości pelletu czy jakości docieplenia budynku i może odbiegać od kalkulacji nawet o +/- 20%.

Do naszej kalkulacji założyliśmy:

1. Średnia temperatura = 20 stopni Celsjusza
2. Dom został ocieplony styropianem minimum 5cm grubości
3. Używamy pelletu o wartości opałowej = 18 MJ/kg

Powierzchnia domu w m2
Temperatura w domu
Czy dom jest ocieplony?

Kalkulator zużycia pelletu drzewnego

Zarówno pellet, jak i ekogroszek są przyjazne dla Twojego pieca, a niewielka ilość popiołu i innych substancji sprawiają, że taki sposób palenia jest zupełnie bezpieczny dla Twojego pieca.

Wylicz, ile pelletu potrzebujesz na sezon grzewczy

Pellet to granulat z biomasy, który jest ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Świetnie się pali i jest prosty w transporcie. Z reguły trafia do nas w workach, które możemy przetransportować w wygodny sposób. Pellet ma wiele zalet. Przed zakupem warto sprawdzić jego kaloryczność – im wyższa, tym więcej dalej ciepła. Jednym z najważniejszych elementów obok kaloryczności jest wilgotność. Im niższa, tym lepiej. Pellet słynie też z niskiej zawartości popiołu, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie pieca. Zużycie pelletu zależy od wielkości ogrzewanej powierzchni. Dlatego warto skorzystać z kalkulatora zużycia pelletu . Poznasz spalanie pelletu i dowiesz się, ile worków musisz kupić na sezon grzewczy. Wpisz powierzchnię w metrach kwadratowych i wysokość ścian w metrach, a my wyliczymy zapotrzebowanie.

KALKULATOR SPALANIA PELLETU

Warto dodać, że Polska jest jednym z największych producentów pelletu w Europie. W ciągu ostatniego roku odnotowano blisko 20-procentowy wzrost produkcji pelletu, który doceniany jest jako główne narzędzie walki ze smogiem. W całej Europie produkowanych jest około 20 mln ton pelletu rocznie. I Ty postaw na ekologiczne rozwiązania doceniane przez osoby na całym świecie!

Skorzystałeś z kalkulatora, ale nadal masz pytania? Skontaktuj się ze specjalistami z naszego biura obsługi klienta lub wypełnij formularz kontaktowy dostępny na stronie: KONTAKT