Czym się różnią poszczególne rodzaje ekogroszku?

Wartość opałowa wynosi
24 MJ/Kg max
Zawartośc popiołu
do 3%
Spiekalność
0 RI

Ekogroszek Pan Groszek Blue

Ekogroszek Pan Groszek Blue stanowi świetną alternatywę dla już istniejących produktów na rynku. Wybór tego opału to kompromis pomiędzy ceną a wartością opałową. Ten rodzaj opału jest idealny do ogrzewania pomieszczeń jesienią oraz wczesną wiosną, gdy na dworze panują już chłody. Świetnie sprawdzi się, gdy zapotrzebowanie na energię jest umiarkowane, a na dworze nie ma mrozów. Wartość opałowa Ekogroszku Pan Groszek Blue wynosi od 21 do 24 MJ/kg i jest optymalna. Spala się bez spieków i żużlowania. Posiada niewielką zawartość popiołu, która wynosi do 3 procent. Na rynku przyjęto standardowo, że dobry ekogroszek posiada do 10 procent popiołu. Ma niską wilgotność. To świetny wybór, aby zapewnić ciepło w domu.

Wartość opałowa wynosi
26 MJ/Kg
Zawartośc popiołu
6%
Spiekalność
0 RI

Ekogroszek Pan Groszek Yellow

Ekogroszek Pan Groszek Yellow to dobra alternatywa do produktów występujących na rynku, a których cena nie jest przystępna. Świetnie sprawdzi się do ogrzewania zarówno domu, jak i większych powierzchni, takich jak fabryki czy hale produkcyjne. Jego wartość opałowa wynosi 26 MJ/kg, a na rynku przyjęto, że dobrej jakości ekogroszek ma od 19 MJ/kg. Idealnie nadaje się do ogrzania domu zarówno w jesienne dni, jak i zimowe mrozy. Ciepło spalania wynosi 27 MJ/kg. Jego granulacja to od 10 do 25 mm, a spiekalność wynosi 0 RI. Już dziś nie musisz martwić się o spieki w piecu, kupując Ekogroszek Pan Groszek Yellow. Opał ma niewielką zawartość popiołu w granicach od 5 do 7 procent, natomiast zawartość siarki to zaledwie 0,3 proc.

Wartość opałowa wynosi
27,5 MJ/Kg
Zawartośc popiołu
do 4%
Spiekalność
0 RI

Ekogroszek Pan Groszek Orange

Ekogroszek Pan Groszek Orange to świetna alternatywa dla ekogroszków już istniejących na rynku. Oferowany ekogroszek jest świetnej jakości. Prosto z kopalni, sprowadzany do Polski charakteryzuje się doskonałą jakością spalania. Jego wartość opałowa wynosi 25,5 – 27,5 MJ/kg, co sprawia, że idealnie sprawdzi się podczas jesiennych chłodów, ostrej i mroźnej zimy oraz wiosennych dni, które również bywają chłodne. Zapewni ciepło w Twoim domu na długi czas. Ekogroszek Pan Groszek Orange pakowany jest w wygodnych workach, które doskonale sprawdzają się w transporcie. Jego granulacja wynosi od 10 do 25 mm, a spiekalność jest równa 0 RI, czyli nie tracisz ekogroszku poprzez spieki i żużlowanie. Ekogroszek Pan Groszek Orange charakteryzuje się bardzo niską zawartością popiołu w granicach od 2 do 4 procent.

Wartość opałowa wynosi
29 MJ/Kg
Zawartośc popiołu
do 3%
Spiekalność
0 RI

Ekogroszek Pan Groszek Red

Ekogroszek Pan Groszek Red to opał o wysokiej kaloryczności. Jest tańszą alternatywą już istniejących produktów na rynku, takich jak ekogroszki premium dostępne na rynku. Na tle innych ekogroszków dostępnych na rynku wyróżnia się nie tylko niską ceną i wysoką jakością. W procesie spalania powstaje niewiele popiołu – zaledwie do 4 procent. Oznacza to, że Ekogroszek Pan Groszek Red jest bezpieczny dla Twojego pieca. Jego wartość opałowa wynosi 29 MJ/kg. Z uwagi na wysoką wartość opałową ten rodzaj ekogroszku polecany jest nie tylko do ogrzewania domów, ale też ogrzewania hali produkcyjnych czy budynków gospodarczych o dużej powierzchni. Zapewni ciepło przez cały okres grzewczy, niezależnie od temperatury. Sprzedawany w workach perforowanych. Pochodzenie naszego ekogroszku sprawia, że jest to towar najwyższej jakości.

wybierz ekogroszek i kup