Z roku na rok rośnie popularność palenia pelletem w piecach. Dlaczego? Pellet jest naturalnym odpadem podczas produkcji wyrobów drewnianych, a tym samym wykorzystanie tych odpadów świetnie wpływa na środowisko naturalnego. Ile kosztuje palnik na pellet? O tym napiszemy w artykule poniżej. Co to jest palnik na pellet? Za chwilę się dowiesz. Według raportu UE zużyła około 29 mln ton metrycznych peletu drzewnego w 2018 r., Co czyni UE największym rynkiem pelletu na świecie. Raport przewiduje, że popyt na pellet drzewny wzrośnie do 30,8 miliona ton metrycznych w 2020 roku. Oznacza to, że rośnie popyt na pellet, a co za tym idzie wzrośnie popyt na palniki na pellet.


pellet dobrej jakości

Co to jest palnik na pellet?

No właśnie. Co to jest palnik na pellet? Palnik na pellet jest alternatywą dla kupowania całego pieca. Po zainstalowaniu palnika na pellet do tradycyjnego kotła, jego obsługa staje się ekonomiczna, ekologiczna i wygodna. Zamiast kupować nowy, drogi kocioł można dostosować aktualnie posiadany poprzez zainstalowanie palnika w drzwiczkach kotła.

Ciekawostka: Roczny raport złożony w Globalnej Sieci Informacji Rolnej Ministerstwa Rolnictwa Zagranicznych Służb Rolniczych USDA pokazuje, że pandemia COVID-19 w Unii Europejskiej nie miała wpływu na rynek pandemii COVID-19, ale ostrzega, że ​​dalsza ekspansja rynkowa może być ograniczona wymogami państw członkowskich w zakresie zrównoważonego rozwoju.


pellet wysokiej jakości

O co chodzi z palnikiem na pellet? Palnik na pellet pozwala zaoszczędzić pieniądze i przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Stary kocioł można zmodernizować właśnie za pomocą palnika na pellet. Dlaczego warto skorzystać z palnika na pellet? W ten sposób można zupełnie zmienić sposób palenia w piecu. Nie musimy już korzystać z węgla czy ekogroszku, a przejść na zupełnie nowy sposób ogrzewania mieszkania.

Ile kosztuje palnik na pellet?

Palnik na pellet – cena. Co o niej wiemy? Palnik na pellet to opcja budżetowa, która świetnie sprawdzi się jako alternatywa dla drogiego pieca. Jaki palnik na pellet kupić? Warto sprawdzić oferty popularnych producentów i przejrzeć palniki po to, aby wybrać model odpowiedni dla nas, a jednocześnie atrakcyjny cenowo. Cena całej modernizacji uzależniona jest głównie od tego, co zawiera zakupiony zestaw. Tutaj przykładowy model palnika: “Palnik pelletowy marki Zębiec dobierany jest w zależności od mocy kotła – do wyboru mamy 10 kW lub 15/20 kW. Każdy zestaw zawiera sterownik w jednej z dwóch opcji do wyboru: obsługujący 2 pompy co, cwu lub 4 pompy i 1 zawór mieszający. Sterownik odpowiada za całkowicie automatyczne podawanie, rozpalanie, czyszczenie rusztu i spalanie pelletu. Komplet urządzeń dopełnia pasująca rura elastyczna.”


pellet jako alternatywa dla węgla

Ciekawostka: Najnowszy raport przewiduje, że jeśli popyt i przepływy handlowe w UE pozostają zgodne z obecnymi wzorcami, Stany Zjednoczone mają potencjał do zaspokojenia 65% popytu importowego UE na granulat drzewny, co w 2020 r. Stanowiłoby wartość handlową około 1,6 mld USD. Oczekuje się, że producenci w UE wyprodukują w tym roku 18,5 miliona ton pelletu drzewnego, w porównaniu z 17,7 miliona ton w zeszłym roku. Oczekuje się, że import osiągnie 12,5 mln ton metrycznych, w porównaniu z 11,48 mln ton metrycznych w 2019 roku. Oczekuje się, że całkowite zużycie peletu drzewnego osiągnie 30,8 mln ton metrycznych w 2020 roku, w porównaniu z 29,1 mln ton metrycznych w roku ubiegłym.

Sprawdziliśmy, ile kosztują palniki na pellet na przykładzie popularnego serwisu aukcyjnego. Jedno jest pewne: ich cena jest nawet dwukrotnie niższa, niż cena całego pieca. Przejdź dalej do artykułu i sprawdź, ile zapłacisz za palnik. Pamiętaj, żeby kupować sprzęt od sprawdzonego dostawcy. Jeśli okaże się, że dany palnik nie jest dla Ciebie odpowiedni będziesz mógł go zwrócić bez problemu. Ponadto jeśli sprzęt ulegnie zniszczeniu wówczas skorzystasz z prawa gwarancji. To bardzo ważne!


oszczędność z pelletem

Jaki palnik na pellet kupić?

Piece na pellet stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne. W rzeczywistości nietrudno zrozumieć, dlaczego tak wielu właścicieli domów decyduje się na zainstalowanie pieca na pellet w swoim salonie. Jaki palnik na pellet kupić? Najlepsze piece na pellet to idealne połączenie starego i nowego:

 • Tradycyjne piece na drewno. Tworzą przytulny i wygodny dom.
 • Nowe, przyjazne dla środowiska ogrzewanie. Pellety wprowadzają do równania wysoką efektywność energetyczną, niską emisję. Co więcej, pelety są uważane za neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla, a tym samym najbardziej przyjazne dla środowiska paliwo, jakie można wprowadzić do pieca.


dobry pellet

Piece na pelet są wygodniejsze w obsłudze niż zwykłe piece na drewno lub kominki, a niektóre mają znacznie wyższą wydajność spalania i ogrzewania. Inną konsekwencją wysokowydajnego spalania pelletu jest wyjątkowo niski poziom emisji (na przykład w porównaniu z piecami opalanymi drewnem).

Ciekawostka: UE ma obecnie około 25 milionów ton metrycznych pelletu drzewnego, przy wykorzystaniu 74 procent. Według raportu UE produkuje obecnie około 30 procent światowej produkcji pelletu, ale odpowiada za 50 procent światowej konsumpcji. Największym konsumentem pelletu jest Wielka Brytania z 9 milionami ton w zeszłym roku, następnie Włochy z 3,3 miliona ton metrycznych i Dania z 2,5 milionami ton. Niemcy są głównym krajem produkującym pelety w UE, z produkcją w 2019 roku osiągającą 2,82 miliona ton metrycznych, następnie Szwecja – 1,625 miliona ton metrycznych i Łotwa – 1,6 miliona ton metrycznych. Stany Zjednoczone były głównym dostawcą peletów drzewnych do UE w 2019 r. Z 6,779 mln ton metrycznych, za nimi uplasowała się Rosja z 1,689 mln ton metrycznych i Kanada z 1,624 mln ton metrycznych.

Sprzedawcy palników na pellet podkreślają, że zakładając ten sprzęt można zaoszczędzić nawet 70 procent pieniędzy. Palnik nie wymaga częstego czyszczenia, w palniku zastosowano rotacyjną komorę spalania dzięki czemu sam oczyszcza się z popiołu i zgorzeli. Takie rozwiąza’nie gwarantuję bezawaryjną pracę oraz przedłuża żywotność urządzenia.

Zalety korzystania z palnika:

 • Możliwość spalania pelletów gorszej jakości (nie polecamy)
 • Bezobsługowa praca
 • Spalanie bez ciągłego punktowego obciążenia rusztu

Palnik na pellet używany czy nowy?

Palnik na pellet używany czy nowy? To odwieczne pytanie, które zadaje sobie każda osoba, chcąca kupić palnik. I nie ma jednej, dobrej odpowiedzi. Z reguły nie oszczędza się na palnikach, bo to inwestycja na lata. Ceny palników wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednak niektóre oszczędności są po prostu pozorne. Lepiej zainwestować w dobry palnik i zaoszczędzić później na opale.


pellet drzewny

Poniżej lista przykładowych palników na pellet wg. Allegro:

 • Kipi palnik obrotowy eco Max 360 – cena 4430,00
 • Palnik peletowy Kipi 5-16 sterownik ecoMAX 920 – cena 4960,00
 • KOTŁY palnik KIPI PIECE PELLET Z PODAJNIKIEM 15kW – cena 10 500,00 (cena dotyczy całego zestawu)
 • PALNIK NA PELLET 16 kW ZESTAW PELLETOWY PRODUCENT – 4 500,00

ekologiczny pellet

Ciekawostka: Dzięki opatentowanym technologiom palnik na pellet rozwiązuje kluczowe problemy z eksploatacją urządzeń grzewczych zasilanych pelletem i jest niemalże bezobsługowy, wyjątkowo oszczędny i ekologiczny.

Podczas zakupu używanego palnika na pellet raczej nie będziesz miał możliwości skorzystania z gwarancji. Weź to pod uwagę podczas kupowania palnika, ponieważ finalnie możesz stracić na tej transakcji.

Jak ustawić palnik na pellet?

Jak ustawić palnik na pellet? Poniżej przedstawimy krok po kroku, jak ustawić palnik na pellet. Jakie opcje mamy dostępne?

 • Zlecić ustawienie palnika na pellet profesjonaliście
 • Wykonać pracę samodzielnie.

Jeśli zdecydujemy się na tę drugą opcję należy wziąć pod uwagę:

 • Optymalne ustawienia palnika na pellet
 • Palnik należy ustawić w ten sposób, by nie powstawały spieki. Spieki powinny być w całości spalane i być w postaci popiołu
 • Aby zapobiec spiekom należy obserwować proces spalania i zmieniać ustawienia do momentu, gdy nie będzie spieków
 • Płomień przy spalaniu pelletu powinien być żółto-pomarańczowy, rozchodzić się swobodnie. Zbyt jasny, krótki płomień, może oznaczać, że moc wentylatora jest zbyt duża. Ciemno-pomarańczowy, czerwony, wydłużony płomień oznacza, że mamy za małą moc dmuchawy czyli zbyt mało napowietrzone palenisko. Konieczne będzie wyregulowanie wentylatora
 • Przy zmniejszaniu pracy należy regulować ustawienia o 2 procent i bacznie obserwować piec przez kilka dni

Pamiętajmy, że na prawidłową pracę palnika wpływa również, a przede wszystkim jakość opału, jaki dodajemy. Dlatego tak ważne jest kupowanie u sprawdzonego sprzedawcy.


wartościowy pellet

Palnik na pellet do pieca węglowego, czy to możliwe?

Palnik na pellet do pieca węglowego czy to możliwe? Możliwa jest przeróbka starego pieca węglowego na ten na pellet.

Czy wiesz, że… Piece na pellet mają pojemność od 10 000 BTU (najmniejsze piece na pelet) do 90 000 BTU (największe piece na pelet). W praktyce wydajność większości pieców na pelety wynosi 40 000-60 000 BTU.

Na forach pojawia się wiele wątków związanych z przerobieniem pieca węglowego na pellet. Jakie są opinie? Zróżnicowane. Jedni twierdzą, że to dobra decyzja. Taki piec będzie w przyszłości spalał o wiele mniej opału niż stary piec węglowy. Inni uważają, że jak wymieniać to całą instalację. Jedni i drudzy mają rację. Nie zawsze zakup palnika rozwiąże wszystkie nasze problemy. Czasem warto zainwestować więcej i pokusić się o zakup zupełnie nowego kotła. Tym bardziej, że zgodnie z unijnymi programami możliwe jest otrzymanie dofinansowania na poziomie nawet 10 tysięcy złotych.

Nie zapomnij również o tym, aby zajrzeć do sklepu Pan Groszek i wybrać pellet odpowiedniej jakości. Unikniesz problemów ze spiekami, nadmierną ilością popiołu i nie przepłacisz. Bo po co? Pan Groszek to sklep, który spełni Twoje oczekiwania.


kontakt Pan Groszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *