Pellet jest świetnym opałem na sezon jesienno-zimowy. Coraz więcej osób przekonuje się, że pellet świetnie sprawdza się jako opał na całą zimę. Ponadto oferta pelletu jest bardzo atrakcyjna i w związku z tym jest to opłacalne źródło energii o czym napiszemy poniżej. Co to oznacza, że pellet się spieka? Nic innego, jak to, że nie spala się w całości. Tracimy na tym my – finansowo. Traci nam tym nasz piec. Spieki pelletu są bezużyteczne. Chcesz się ich pozbyć? Wybierz dobry pellet. W sklepie Pan Groszek oferujemy pellet wysokiej jakości i z nami możesz zapomnieć o spiekach.


palenie pelletem

Czym pellet?

Piece na pellet są neutralne pod względem emisji CO2, automatyczne, łatwiejsze w obsłudze niż piece opalane drewnem i charakteryzują się niską emisją cząstek stałych. W związku z tym ich sukces był zasłużony. Pelety drzewne są małe, zwykle o średnicy 6 mm i długości nie większej niż 15 mm. Wykonane są z przetworzonych trocin i wiórów drzewnych, które zostały wysuszone, podgrzane i sprasowane. Po podgrzaniu i wystawieniu na działanie wysokiego ciśnienia lignina, składnik wiążący w drewnie, zmiękcza i umożliwia uformowanie produktu drzewnego i sprasowanie go w pellet.

Kotły na pellet mogą oferować podobny poziom kontroli jak urządzenia na olej i gaz, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla wielu osób. Dzieje się tak, ponieważ w przeciwieństwie do kłód pellet drzewny, a zatem wytwarzane ciepło, można szybko włączać i wyłączać. Inteligentny system transportu pelletu przenosi paliwo do komory spalania z obszaru magazynowania paliwa w miarę zapotrzebowania na ciepło. Czujnik steruje mierzonym dopływem powietrza, zapłon jest osiągany automatycznie, a moc grzewcza dostosowuje się w sposób ciągły do ​​potrzeb grzewczych. Urządzenia na pellet mogą ogrzewać pojedyncze pomieszczenie, cały dom lub zastosowania komercyjne.


najlepszy pellet

Ciekawostka. Cena pelletu przez długi czas była niższa niż innych paliw. Jednak wraz z kryzysem zdrowotnym cena energii konwencjonalnej spadła, a pelety stały się droższe w przeliczeniu na kWh niż gaz czy olej opałowy. Dwie tony pelletu zawierają tyle samo energii, co około 1 tona oleju opałowego lub 1 m3 gazu. W związku z tym będziesz spożywać dwa razy więcej w stosunku do wagi.

Wydajność pieca na pelety wysokiej jakości może przekraczać 90%. Zatem tylko 10% energii zawartej w pelletach jest tracone w kominie. Jest to więcej niż klasyczny kominek na drewno, którego wydajność wynosi tylko 40 do 50% (60 do 80% w przypadku najnowszych pieców o wysokiej wydajności) znacznie więcej niż otwarty ogień, którego skuteczność wynosi tylko od 5 do 15%.

Spieki pelletu. Dlaczego powstają?

Czym są spieki pelletu? Spieki występują w postaci twardych nagromadzeń w newralgicznych punktach pieca. Jakie są powody żużlowania pelletu?

  • Wiele zależy od Twojego pelletu. Pamiętaj, aby ten miał odpowiednie parametry. Tylko pellet dobrej jakości usunie żużlowanie pelletu. Nie oszczędzaj, bo będą to pozorne oszczędności.
  • Pellet bez odpowiednich certyfikatów to również ryzyko spieków!
  • Złe ustawienia pieca. Nieodpowiednie proporcje paliwa i powietrza mogą powodować spieki pelletu. Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Posiłkuj się instrukcją obsługi pieca, a jeśli to nic nie da koniecznie skontaktuj się ze specjalistą.
  • Przyczyną spieków pelletu może być zawilgocenie pieca. Co to oznacza? Że pellet jest za mokry albo znowu chodzi o ustawienia pieca.

ekonomiczne palenie pelletem

To główne przyczyny żużlowania pelletu.

Ciekawostka. Kocioł na biomasę to urządzenie, które może spalać paliwo z biomasy w procesie zwanym zgazowaniem, w celu podgrzania dużych ilości wody w zbiorniku owiniętym wokół komory spalania. Brzmi prosto, ale aby być naprawdę wydajnym, potrzeba wielu regulujących elementów sterujących i pomp, aby automatycznie regulować powietrze do spalania i przepływ wody wokół płaszcza wodnego.

Gdzie kupić pellet dobrej jakości?

Zadajesz sobie pytanie gdzie kupić pellet dobrej jakości? Odpowiedź jest prosta: w naszym sklepie Pan Groszek. Posiadamy pellet najwyższej jakości, a wraz z zakupem naszego pelletu możesz zapomnieć o spiekach. Posiadamy:

  • PALETA TESTOWA 500 kg Pellet „Pan Groszek Green”
  • Pellet „Pan Groszek Green” 960 kg

Pellet Pan Groszek GREEN spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niska zawartość popiołu i wysoka wartość opałowa. Jeśli masz dodatkowe pytania nasz sklep jest do Twojej dyspozycji! Zanim zakupisz pellet warto sprawdzić zapotrzebowanie na pellet. Na naszej stronie znajdziesz kalkulator zużycia pelletu. Wystarczy, że wpiszesz tam odpowiednie parametry. Uwzględniając wysokość ścian, to jakie posiadasz okna (czy są szczelne czy nie) i gotowe! Sprawdzić, ile pelletu powinieneś kupić na cały sezon grzewczy.


piec na pellet

Dlaczego warto u nas kupować? Przede wszystkim otrzymujesz towar wysokiej jakości, który jest certyfikowany, a zatem pewny. Posiadamy indywidualne podejście do klienta i w związku z tym służymy radą. Polecamy zakupy u sprawdzonego sprzedawcy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *