Optymalne ustawienia pieca na ekogroszek mają ogromne znaczenie dla prawidłowego spalania ekogroszku. Początkujące osoby, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z grzaniem w piecu ekogroszkiem mogą mieć spory kłopot z prawidłowym ustawieniem pieca. Jakie są najczęstsze przyczyny nieprawidłowego spalania ekogroszku bądź utraty ciepła w domu? Pierwszą i główną przyczyną jest utrata ciepła przez nieprawidłowe ogrzewanie domu. Może masz w domu stary piec? Nie masz ogrzewanych pomieszczeń? Twój dom ma kilkadziesiąt lat? To wszystko sprawia, że trudniej ogrzać pomieszczenia. Jeśli palisz w domu piecem na ekogroszek powinieneś zadbać o ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek. Osoby, które dopiero raczkują mają problem z optymalnymi ustawieniami pieca na ekogroszek. Jest kilka elementów, na które bezwzględnie należy zwrócić uwagę. Oprócz odpowiedniego ustawienia pieca niezbędny jest ekogroszek dobrej jakości. Spalanie ekogroszku jest zależne od jego jakości. W artykule poniżej podpowiemy, jak ustawić piec na ekogroszek, aby uzyskać odpowiednie spalanie.

Na końcu artykułu znajduje się test, jak optymalnie ustawić piec na ekogroszek. Zapraszamy do rozwiązania quizu!

Ekogroszek. Czy to dobry opał do pieca?

Eksperci są zgodni: ekogroszek to świetny opał, a optymalne ustawienia pieca na ekogroszek są gwarancją dobrego spalania. A czy Polacy pokochali ekogroszek? Jak wynika z badań, zdecydowanie tak.

  1. Aż ponad 70 proc. ankietowanych przyznało, że pochodzenie opału ma dla nich ogromne znaczenie.
  2. Prawie 40 proc. z nich jest zdania, że może zapłacić więcej za opał dobrej jakości, który pochodzi prosto z kopalni.
  3. Raport Oferteo.pl potwierdza, że ekogroszek jest najpopularniejszym, ekologicznym paliwem w Polsce.
  4. Użytkownicy przyznają, że ustawienia pieca na ekogroszek mają ogromne znaczenie.

Czy wiesz, że … Polacy od dawna pokochali ekogroszek. Jeszcze kilka lat temu chętnie sięgano po węgiel, który był w praktycznie każdej przydomowej komórce. Dziś zmienił się sposób ogrzewania domów. Do lamusa odeszły stare kuchnie ładowane opałem od góry, a ich miejsce zastąpiły nowoczesne pieca, które ogrzewane są za pomocą ekologicznych paliw takich jak ekogroszek czy pellet.

A czy Polacy pokochali ekogroszek? Z badań wynika, że tak!

Jaki opał wybierasz na okres grzewczy?
Rodzaj opału Odpowiedź w procentach
Ekogroszek 49 proc.
Pellet 31 proc.
Węgiel 13 proc.

A ile średnio Polacy zamawiają ekogroszku na sezon grzewczy? Od 3 do 5 ton! Przy takich zamówieniach konieczne są ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek. Jak widać po wynikach ankiet, Polacy uważają, że ekogroszek to dobry opał, aby ogrzać dom. Pokrótce przedstawimy jeszcze parametry ekogroszku. Tylko dobry ekogroszek pozwoli optymalnie ustawić kocioł na ekogroszek.

Idealne parametry ekogroszku:

  • Wysoka wartość opałowa nawet do 29 MJ/kg.
  • Granulacja od 5 do 25 mm
  • Spiekalność – 0 do 20 RI
  • Zawartość popiołu – max. do 10 proc.
  • Zawartość siarki – max. do 1 proc.
  • Wilgotność ekogroszku – max. do 10 proc.
  • Wysoka zawartość części lotnych.

Uwaga! Wydajność pieca ma znaczenie podczas ogrzewania. Możesz maksymalnie podkręcić moc pieca i cieszyć się ciepłem w domu. Pamiętaj jednak, że takie działanie na pewno zwiększy zużycie paliwa, a Ty będziesz mieć dużo większe rachunki. Czy warto? Raczej nie. Postaw na dobry opał i ustaw odpowiednio piec.

Ekogroszek możemy dopasować do naszych indywidualnych potrzeb. W okresie jesiennym idealny będzie dla nas ekogroszek o niższej wartości opałowej. Zimą natomiast konieczne jest ogrzewanie ekogroszkiem o możliwie wysokiej wartości opałowej. Istotną rolę w procesie spalania pełnią ustawienia pieca na ekogroszek. Dzięki optymalnym ustawieniom pieca na ekogroszek zyskasz ciepło i nie będziesz musiał martwić się finansami.

Polacy cenią sobie też ekogroszek z Rosji. Do Polski wpłynęło bowiem 13,3 mln ton węgla z zagranicy, z czego blisko 9 mln ton właśnie z Rosji. Importowany opał można kupić np. tutaj: https://pangroszek.pl/sklep/ekogroszek/.

Jaki piec wybrać do Twojego domu?

Na rynku istnieje wiele rodzajów pieców, które możesz wybrać do ogrzewania swojego domu. Ważne, aby ustawienia pieca na ekogroszek były proste i dostosowane do Twoich potrzeb. Aby rzetelnie sprawdzić, jakie są na rynku piece, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  1. Sposób zasilania pieca centralnego ogrzewania
  2. Jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny
  3. Piec a zapotrzebowanie na ciepło

Ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek pomogą nam ogrzać dom w odpowiedni sposób. Na rynku istnieje kilka rodzajów pieców. W jaki sposób mogą być zasilane? To bardzo proste pytanie. Piece mogą być na gaz, pellet, ekogroszek lub węgiel. A jaką moc powinien mieć piec? Jego zakres powinien wynosić od 5,4 do 18 kW co wystarcza na ogrzanie domu o powierzchni do 170 – 180 m2.

Ciekawostka. Na rynku istnieje wiele rodzajów pieców, które są dobre do ogrzewania domów. Wybrane modele dostępne są już za 1,5 tysiąca złotych. One jednak są idealne do ogrzewania mniejszych powierzchni. Jeśli chcesz ogrzać duży dom, wówczas musisz zainwestować w piec w granicach od 6 do nawet 10 tysięcy złotych.

Przejdźmy teraz do kotłów na ekogroszek. Czym się od siebie różnią?

  1. Rodzajem sterowania
  2. Rodzajem palnika
  3. Rodzajem podajnika (sposobu podawania opału)
  4. Rodzajem wymiennika

Pamiętaj, że wybór pieca ma ogromne znaczenie. Ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze i zatrzymać ciepło w domu.

Obliczmy teraz zapotrzebowanie na ciepło dla Twojego domu. Jeśli posiadasz starszy dom wybudowany z pustaków, bez ocieplanych ścian i z oknami starszej generacji, to na pewno będziesz potrzebował nieco więcej ciepła. A ile?

Przykład: Wysokość ścian to nieco ponad 2,5 metra, a zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową to średnio 3 kW, czyli kilowaty. Jeśli Twój dom ma 100 metrów, a potrzebne ciepło to 100 W/m2:

100 m x 100 W/m2 = 10000 W = 10 kW

Do tej liczby doliczamy zapotrzebowanie na ciepłą wodę, czyli w sumie wychodzi 13 kW. Po co wykonaliśmy rachunki? Aby wyliczyć, jaki piec będzie Ci potrzebny. Na rynku przyjęto, że:

  • Jeśli masz dom bez odpowiedniej izolacji, np. budowany kilkadziesiąt lat temu, ze starymi oknami, to potrzebujesz pieca o mocy do 18 kW.
  • Jeśli masz dom z izolacją to wówczas moc pieca powinna wynieść do 12 kW.

Uwaga! Im większa moc kotła, tym wyższa cena. Dobrze przelicz i przeanalizuj, jaki kocioł jest Ci potrzebny.

Piece na ekogroszek a ich cena

Ceny pieca na ekogroszek zależy od jego mocy. Oczywiście producenci prześcigają się w tym, aby do pieców dodawać dodatkowe elementy, które jeszcze bardziej wywindują cenę pieca do góry! Odpowiednie ustawienia pieca na ekogroszek sprawią, że wcale nie potrzebujesz maszyny za ogromne pieniądze.

Pamiętaj, że inwestycja w piec to inwestycja na długie lata. Zastanów się, czego oczekujesz od pieca i na czym Ci zależy.

Optymalne ustawienia pieca na ekogroszek powinny sprawić, że ten spali wszystko, nawet opał gorszej jakości. Jaki jest koszt zakupu pieca na ekogroszek? Mały piec do 10 kW możemy kupić w cenie już od 1500 złotych, nieco większe o odpowiedniej mocy są w granicach 3-5 tysięcy złotych. Jeśli posiadasz duży dom z piętrem to musisz liczyć się z wydatkiem rzędu 10 tysięcy złotych.

Opis Cena
Piec o małej mocy do 10 kW przeznaczony do ogrzewania domów o niewielkiej powierzchni. 1,5 tys. zł
Piec o średniej mocy przeznaczony do ogrzewania domów średniej wielkości 3-5 tys. zł
Duży piec, o dużych gabarytach i dużej mocy. Przy optymalnych ustawieniach pieca na ekogroszek może spalać mniej, niż pierwotnie zakładano. Przeznaczony do ogrzewania domów o dużej powierzchni z kondygnacją. < 10 tys. zł.

Zanim zainwestujesz w piec poznaj opinie innych osób! Poczytaj w Internecie i zapoznaj się z wypowiedziami ekspertów. Inwestycja w piec jest bardzo ważna. Mądrze zainwestowane środki na pewno się zwrócą.

Zakup odpowiedniego pieca ma ogromne znaczenie. Warto wybierać znane na rynku marki. Dlaczego? Z prostej przyczyny. Jeśli zepsuje się jakakolwiek część w piecu na pewno znajdziesz odpowiednik na rynku. Jeśli kupujesz kotły mniej znanych marek możesz zapomnieć o tym, że ustawienia pieca na ekogroszek będą odpowiednie, a Ty w przypadku awarii znajdziesz tanią część.

Gdzie ustawić piec na ekogroszek?

Jak ustawić piec na ekogroszek? Gdzie to zrobić? To pytanie zadaje sobie pewnie wielu z Was. Odpowiedź jest bardzo prosta: tam, gdzie będzie nam wygodniej.

Wyobraź sobie, że wracasz zmęczony po całym dniu pracy. Zauważasz, że skończył się ekogroszek… Być może ekonomiczne ustawienia kotła na ekogroszek to nie Twoja bajka? I teraz piec znajduje się na piętrze lub poddaszu. Wówczas z ciężkimi workami ekogroszku musisz pokonywać piętra! Eksperci radzą, aby piec znajdował się jak najbliżej drzwi, czyli na parterze. To świetne rozwiązanie, ponieważ bez problemu ustawisz piec na ekogroszek, wniesiesz opał i będziesz miał kontrolę nad procesem spalania. Dobrym wyjściem może być również piwnica albo kotłownia. Już podczas projektowania albo kupowania domu warto pomyśleć o kotłowni. Możesz w niej trzymać nie tylko worki z ekogroszkiem, ale również rękawiczki czy strój roboczy oraz wszelkie płyny niezbędne do czyszczenia pieca.

Pamiętaj, że miejsce ustawienia pieca ma ogromne znaczenie. Strych nie jest odpowiednio zlokalizowany. Najlepiej wybierz małe pomieszczenie, które znajduje się na parterze lub ewentualnie w piwnicy. Niech ma ciemniejsze ściany i miejsce na ułożenie opału na całą zimę. Jeśli nie masz w domu przestrzeni na porządną kotłownię, to wydziel chociaż kawałek na ustawienie pieca. Tak, aby ten był odseparowany od reszty domu.

Jak ustawić piec na ekogroszek?

Jak ustawić piec na ekogroszek? Nie ma jednej, uniwersalnej zasady. Trzeba po prostu wiedzieć do czego są poszczególne ustawienia i trzymać się zasad. W przypadku pieca na ekogroszek z podajnikiem tłokowym ważne jest odpowiednie ustawienie czasu podawania opału. Tylko ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek pozwolą Ci zaoszczędzić ekogroszek. Podajnik tłokowy to zapewnia mniejsze opory przy podawaniu paliwa i dużą bezawaryjność.

Ważny komunikat! Nie wiesz jak ustawić piec na ekogroszek? Skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci! Optymalne ustawienia pieca na ekogroszek są bardzo ważne!

Jak ustawić piec na ekogroszek, gdy ten posiada podajnik ślimakowy? Tu już nieco trudniej. Podajnik ślimakowy to większe opory przy podawaniu paliwa. Przy posiadaniu pieca z podajnikiem ślimakowym ogromne znaczenie ma jakość opału. Ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek nie pomogą, gdy kupimy paliwo złej jakości. Powinniśmy postawić na ekogroszek dobrej jakości i przede wszystkim suchy. W innym przypadku możemy mieć kłopoty z piecem.

Szukasz ekogroszku dobrej jakości? Super! Sprawdź ofertę Pana Groszka i postaw na ciepło.

Eksperci są również zdania, że piece z podajnikiem ślimakowym szybko rdzewieję, szczególe jeśli podajesz mokry ekogroszek.

Jak ustawić piec na ekogroszek? Na początku podczas zakupu pieca zobaczmy jaką zawiera instrukcję obsługi i czy jest ona czytelna. Sprawdź, czy dokładnie jest napisane co powinieneś zrobić, aby poprawnie ustawić piec na ekogroszek. Jeśli brakuje konkretnej instrukcji poproś pracownika sklepu o wyjaśnienie, jakie są ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek.

Ważna informacja! Jeśli źle ustawiasz piec, a ten zepsuje się to Ty ponosisz winę za usterkę! Sklepy umywają ręce w takiej sytuacji, a naprawa pieca jest kosztowna!

Ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek – kilka wskazówek:

  • Czas przerwy – 40 do 60 sekund w trakcie pracy,
  • Czas przerwy (tryb podtrzymania) 10 do 20 minut,
  • Załączenie pompy – 40 do 42 C,
  • Czas podawania – 5 do 15 sekund

Po określeniu tych parametrów możemy przejść do określenia siły nadmuchu.

  • obroty wentylatora (tryb podtrzymania) – 40%,
  • wyprzedzenie wentylatora (tryb podtrzymania) – 10 sekund,
  • opóźnienie wentylatora (tryb podtrzymania) – 10 sekund

Eksperci są zgodni, że czas przerwy powinien wynosić od 40 do 60 sekund w trakcie pracy, natomiast tryb podtrzymywania to od 10 do 20 minut. Załączenie pompy jest równie istotne i należy pamiętać o odpowiednich warunkach ku temu. Bardzo ważna jest siła nadmuchów. Obroty wentylatora powinny wynosić 40 proc., a jego wyprzedzenie – 10 sekund. To wszystko w teorii może wydać się mocno niepokojące. W praktyce nie stoisz przecież z zegarkiem w ręku. Odpowiednie ustawienia pieca na ekogroszek zapewniają Ci komfort każdego dnia. I już nie musisz się o nic martwić.

Co zmniejsza wydajność pieca?

Istnieją dwa elementy znacząco wpływające na zmniejszenie wydajności pieca. To:

  1. Złe ustawienia kotła na ekogroszek.
  2. Ekogroszek niskiej jakości.

Zacznijmy co to oznacza, że ekogroszek jest niskiej jakości. Na rynku istnieje kilka rodzajów i sposobów sprzedaży opału. Jedni sprowadzają ekogroszek prosto z kopalni i mają pewność, że opał jest dobrej jakości. Tak działa Pan Groszek: https://pangroszek.pl/sklep/. Inni biorą towar od pośredników, a jeszcze inni doprawiają go, aby ten ważył więcej. W konsekwencji do odbiorcy trafia towar bardzo słabej jakości.

Zły ekogroszek oczywiście negatywnie wpływa na funkcjonowanie pieca. Może być zbyt wilgotny i doprowadzić do sytuacji, gdy piec zacznie rdzewieć. A to już może być ogromny kłopot. Niejednokrotnie naprawa zardzewiałego pieca nie jest opłacalna. Ekogroszek może też powodować spieki, czyli grudy które się nie palą i dawać wiele popiołu. Zaoszczędzone z pozoru pieniądze wydasz na naprawdę pieca albo co gorsza – na kupno nowego sprzętu.

Ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek i dobrej jakości ekogroszek pomogą nam przetrwać zimę. Eksperci radzą, że ekogroszek powinien mieć od 20 do 29 MJ/kg, a zawartość siarki do 0,6 proc, popiół powinien wynosić do 10 proc. Przy opale o dobrych parametrach ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek będą możliwe. Wydajność pieca mogą zmniejszać nieodpowiednie ustawienia pieca na ekogroszek. Eksperci podają, że moc nadmuchu powinna wynosić od 40 do 55 procent, a stosunek przerwy do podawania ekogroszku – od 1 do 8.

Pamiętaj, że możesz sam regulować piec w oparciu o własne obserwacje. Zmiana o 1 lub 2 sekundy nie spowoduje dysproporcji, a może jedynie pomóc.

Istotny elementem w piecu jest dmuchawa. Zbyt mała moc może doprowadzić do doprowadzania niewielkiej ilości tlenu, a co za tym idzie – ogień nie będzie zbyt wielki. Dodatkowo może to doprowadzić do przysypywania opału. Ustawienia pieca na ekogroszek powinny być dostosowane do mocy nominalnej kotła. Wiadomo, że zbyt duża moc pieca to nie jest energooszczędne rozwiązanie. Jak zatem ustawić piec na ekogroszek? Przede wszystkim z głową i w oparciu o własne obserwacje.

A co zwiększa wydajność pieca?

Jest wiele czynników, które zwiększają wydajność pieca. Podstawowym jest dobrej jakości ekogroszek. Czysty opał sprowadzany od sprawdzonego dostawcy prosto z kopalni już zrobi nam robotę. Co daje palenie dobrym ekogroszkiem?

  1. Unikasz spieków.
  2. W Twoim domu jest cały czas ciepło.
  3. Masz niewiele popiołu.
  4. Kupujesz mniej ekogroszku i mniej go zużywasz.
  5. Oszczędzasz pieniądze i środowisko naturalne.

Pamiętaj, że tylko odpowiedniej jakości ekogroszek zwiększy wydajność pieca.

Wydajność na pewno zwiększą optymalne ustawienia pieca na ekogroszek. Jeśli wiesz już, jak ustawić piec na ekogroszek możesz również dokonywać korekt, tak aby zwiększać wydajność pieca. Pamiętaj, że aby zachować bezpieczeństwo do testowania ustawień pieca niezbędne są odpowiednie warunki ku temu.

Sprawdź na początku, czy przewody kominowe są czyste. Zbyt zabrudzone przewody mogą zaburzyć pracę pieca, a dodatkowo mogę być niebezpieczne dla zdrowia i życia mieszkańców.

Pamiętaj, aby co jakiś czas wezwać kominiarza! Regularne czyszczenie przewodów kominowych jest bardzo ważne!

Jeśli masz pewność, że przewody są czyste możesz przystąpić do zmiany ustawień. Ustawienie dmuchawy, czas podawania ekogroszku czy czas przerwy będą łatwe do regulacji. Testuj, sprawdzaj, a na pewno znajdziesz sposób, aby ekonomicznie ustawić piec na ekogroszek.

Optymalne ustawienia pieca na ekogroszek, czyli jakie?

Ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek są istotne dla optymalnego spalania. Już przy wyborze kotła powinniśmy zdecydować się na odpowiednią klasę, aby uzyskać w przyszłości optymalne ustawienia kotła na ekogroszek.

A jakie są rodzaje kotłów?

  1. Klasa 3
  2. Klasa 4
  3. Klasa 5

Kotły klasy 5 mają wysoką sprawność sięgającą nawet 92 procent. Od połowy 2018 roku każda osoba, która instaluje piec w domu jest zobligowana do zakupu takiego, klasy 5.

Do palenia w ekologicznym piecu warto wybrać ekologiczny opał, a nawet trzeba. Za taki są uznawane pellet oraz ekogroszek. Jeśli zdecydowałeś się na piec z podajnikiem to ogrzewania swojego domu to był świetny wybór. Same piece nie są najtańsze, ale są bardzo dobrze skorelowane i finalnie na pewno zaoszczędzisz. Ustawienia pieca na ekogroszek są banalnie proste. Wszystko jest zautomatyzowane. Nie warto już kupować kotłów, które są starszej generacji. W ten sposób nie tylko szkodzisz sobie, ale i środowisku naturalnemu.

Obsługa pieców staje się coraz prostsza. Konstruktorzy dbają o to, aby klient wkładał jak najmniej wysiłku w obsługę pieca.

Piec z podajnikiem jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, a Ty nie musisz się o wiele martwić. Właściciele takich pieców powinni odwiedzać kotłownię co kilka, a nawet co kilkanaście dni. Brzmi idealnie? Bo tak jest. Jeśli postawisz na ekogroszek dobrej jakości a ustawienia pieca na ekogroszek będą ok to możesz mieć pewność, że nie będziesz miał żadnych kłopotów z ogrzaniem swojego domu. Przed zakupem pieca zwróć uwagę na sterownik kotła i na palnik.

Czyszczenie pieca. Jak to zrobić dobrze?

W jaki sposób dbać o swój piec? To świetne pytanie, które zadają sobie wszyscy użytkownicy pieców w Polsce i na całym świecie. Generalnie jest kilka sposobów, co robić aby piec pozostał w dobrym stanie jak najdłużej. Po pierwsze, kluczowe znaczenie na jakości Twojego pieca ma jakość używanego ekogroszku. Jeśli będziesz używać nieodpowiedniego ekogroszku na pewno Twój piec na tym ucierpi. Pamiętaj, aby towar brać od sprawdzonych dostawców!

Pamiętaj, aby regularnie czyścić piec na ekogroszek! Tylko regularne czyszczenie pieca da Ci efektywne spalanie do Twojego domu.

Ustawienia pieca na ekogroszek mają równie duże znaczenie co jakość ekogroszku. Złe ustawienie nadmuchu czy sterowników na pewno negatywnie wpłynie na Twój piec. Czyszczenie pieca na ekogroszek powinno odbywać się regularnie i nie powinniśmy robić tego samemu, jeśli nie wiemy jak się do tego zabrać. Pamiętaj, że jeśli używasz paliwa stałego w swoim kotle, takiego jak ekogroszek, pellet czy kamień węgielny to musisz regularnie czyścić piec. Regularne czyszczenie pieca jest bardzo ważne!

Idealny ekogroszek do kotła. Czy istnieje?

Oczywiście nie ma czegoś takiego, jak idealny ekogroszek. Może być tylko ekogroszek dobrej i złej jakości. Oferowany przez nas towar, patrząc na to zupełnie obiektywnie, dostępny jest w niskiej cenie i tak naprawdę całą zimę masz z głowy. Korzystając z pomocy specjalistów od Pana Groszka dowiesz się, jak ustawić kocioł na ekogroszek oraz jaki rodzaj opału wybrać.

W naszym sklepie dostępne są cztery rodzaj ekogroszku. Każdy z nich ma odpowiednie właściwości, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Co najważniejsze, każdy z nich jest dostosowany do nowoczesnych pieców. Oznacza to, że nie tworzą się spieki, a Twój piec będzie w odpowiedni sposób ogrzewał cały dom. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę w przypadku zakupu ekogroszku?

  1. Na jego wartość opałową i kaloryczną
  2. Na to ile zawiera popiołu
  3. Na to jaką ma zawartość siarki
  4. Jaka jest wilgotność ekogroszku.

Te wszystkie parametry sprawiają, że ekogroszek jest odpowiedniej jakości. Pamiętaj przede wszystkim, aby wybrać zarówno opał, jak i piec, które będą odpowiadały Twoim wymaganiom.

Już wiesz, jakie są ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek. Czas na quiz! Pamiętaj, że tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.

jakie są ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek?

Results

#1. Ustawienia pieca na ekogroszek mają ogromne znaczenie. Ale ważny jest również rodzaj stosowanego paliwa. Jaki procent Polaków wg badań wybiera ekogroszek?

#2. Możesz tracić ciepło w domu z powodu:

#3. Piec do 10 kW można nabyć już w cenie:

#4. Na ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek ma wpływ rodzaj podajnika. Ślimakowy sprawia, że

#5. Aby zachować optymalne ustawienia kotła na ekogroszek, to czas przerwy w trakcie pracy powinien wynosić:

#6. Ekonomiczne ustawienia kotła to również czas podawania. Ten z kolei powinien wynosić:

#7. Istotnym elementem wpływającym na ekonomiczne ustawienia pieca na ekogroszek jest siła nadmuchu. W trybie podtrzymania obroty wentylatora powinny wynosić:

#8. Jakie czynniki zmniejszają wydajność pieca?

#9. Brudne przewody mogą:

#10. Kotły klasy 5 mają sprawność rzędu:

Finish

8 Replies to “Jak ustawić piec na ekogroszek?”

  1. Posiadam pięć komfort 18 kw i za nic nie mogę go ustawić poprawnie, ciągle robia się spieki. Może jest ktoś w stanie pomóc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *