Pellet workowany można przechowywać w prosty sposób. Pellet pakowany jest w wygodne worki, które mają chronić go przed wpływem czynników zewnętrznych. Gdzie przechowywać pellet? Jest wiele ciekawych możliwości. Jedno jest pewne – nie musisz już wydzielać oddzielnej komórki na trzymanie stosu opału zimowego. Sprawdź, jakie masz dostępne opcje.


dobry pellet

Jak przechowywać pellet?

Najczęstszym sposobem zamawiania pelletu są oczywiście duże zamówienia hurtowe, dzięki czemu możesz mieć pod ręką zdrowe zapasy do wykorzystania każdego dnia w miesiącach zimowych. Jak prawidłowo przechowywać pellet?

Podczas składowania dużej ilości pelletu lub innego paliwa stałego najważniejszym zadaniem jest utrzymanie go w stanie suchym. Jeśli wilgoć dostanie się do magazynu, nie będzie się on spalał tak dobrze, jak w innym przypadku, i prawdopodobnie będzie rosnąć pleśń, co może zniszczyć brykiety. Dlatego przechowywanie pelletu ma ogromne znaczenie.

Przechowywanie pelletu na zewnątrz:

 • Bunkry na opał: Posiadanie bunkra na opał to idealny sposób na zapewnienie sobie wystarczającej ilości paliwa na zimę, które będzie suche i gotowe do użycia. Bunkry na opał mogą mieć różne rozmiary i mogą być wykonane z różnych materiałów.
 • Pojemniki na śmieci: Popularna metoda dla osób bez bunkra na opał lub wystarczającego przechowywania w pomieszczeniu – kosz na śmieci z pewnością zapewni suchość pelletu, ale przestrzeń do przechowywania jest bardzo ograniczona.
 • W stosach: może to być najszybszy sposób na przechowywanie pelletu, ale z pewnością nie jest to najbezpieczniejszy. Jak przechowywać pellet w workach na stosie? Wystarczy ułożyć opał i przykryć go szczelnie plandeką.

Przechowywanie pelletu w środku budynku:

 • Piwnica: Nieużywana piwnica to fantastyczne miejsce do ochrony paliw stałych przed żywiołami. Ci, którzy mają szczęście, mogą skorzystać z możliwości przechowywania paliwa w suchym miejscu, poza zasięgiem wzroku i w dogodnym miejscu, aby je trzymać, gdy nadejdzie pora grzewcza.
 • Plastikowe pojemniki: dla oszczędnych użytkowników plastikowe pojemniki są bardzo niedrogim sposobem na utrzymanie suchego paliwa stałego.
 • Kosz do przechowywania: Prosty i skuteczny kosz do przechowywania jest idealny do przechowywania niewielkiej ilości paliwa w pobliżu kotła.

pellet długi czas palenia

Gdzie kupić pellet dobrej jakości?

Polecamy zakup pelletu od Pana Groszka. W naszym sklepie masz gwarancję, że otrzymujesz pellet bardzo dobrej jakości. Dbamy o to, aby każdy pellet, który trafia do worka był starannie wyselekcjonowany i posiadał odpowiednie właściwości. Co jest ważne podczas zakupu pelletu?

 • Ogromną rolę odgrywają właściwości pelletu.
 • Zapytaj producenta, ile popiołu pozostawia pellet.
 • Sprawdź koniecznie jego wartość kaloryczną.
 • Zobacz, jak pakowany jest pellet.
 • Sprawdź, w jakich workach sprzedawany jest pellet.

Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź, co ciekawego przygotowaliśmy dla naszych Klientów.

Dlaczego pellet w workach jest ceniony na rynku?

Jak długo można przechowywać pellet? Wszystko zależy od sposobu przechowywanie pelletu. Jeśli robimy to w odpowiedni sposób, a do środka nie dostaje się wilgoć wówczas pellet może leżeć nawet latami. Wiadomo, że z czasem drewno traci swoje właściwości. Najlepiej jest kupować zapas na zimę.

Gdzie jeszcze przechowywać pellet drzewny? Powyżej wymieniliśmy kilka miejsc, które mogą się sprawdzić. Wygodnym sposobem jest również przechowywanie pelletu tuż obok kotła na pellet. Nie każdy może pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Pellet w workach wprawdzie nie zajmuje wiele miejsca, ale jeśli posiadamy niewielką kotłownię, wówczas każdy centymetr miejsca jest istotny.

Ciekawostka. Jak powinny wyglądać worki do pakowania pelletu? Czym powinny się charakteryzować? Worki charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością, co jest niezwykle istotne ze względu na zastosowanie worków do pakowania takich surowców jak pellet. Worki foliowe można zamykać za pomocą specjalnych zgrzewarek. Warto zapytać producenta, jakich worków stosuje do pakowania pelletu, a tym samym sprawdzić, w jakich warunkach możemy przechowywać nasz opał na zimę.

Pamiętaj: dobry producent ma zawsze worki odpowiedniej jakości. Takie, które będę odporne na działanie czynników zewnętrznych.

GRAFIKA Szukasz dobrego pelletu? Zajrzyj do nas

Przechowywanie pelletu. Dlaczego ma znaczenie?

Przechowywanie pelletu ma ogromne znaczenie ze względu na zachowanie jego właściwości. Kiedy przechowujesz pellet w odpowiedni sposób możesz mieć pewność, że ten nie straci swoich właściwości. Tylko suchy i odpowiednio zabezpieczony pellet będzie się dobrze palił, bez strat ciepła. Dlatego tak ważne jest, aby kupować pellet od sprawdzonego dostawcy, który w odpowiedni sposób przetransportuje worki do Twojego domu. W sklepie Pan Groszek oferujemy dostawę na terenie całej Polski.

Zajrzyj do nas.


pellet od Pana Groszka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *