Nie wiesz ile ekogroszku kupić na sezon grzewczy? Zastanawiasz się czy wystarczy Ci pelletu? Jak obliczyć spalanie węgla? Przy uwzględnieniu kilka parametrów na pewno z łatwością obliczysz zapotrzebowanie na węgiel, pellet czy ekogroszek. Jak obliczyć spalanie? Ważna jest powierzchnia domu, to, czy masz szczelne okna oraz wysokość ścian. Za pomocą kalkulatorów na stronie Pan Groszek możesz wyliczyć zapotrzebowanie na wybrany rodzaj opału. Sprawdź sam!

Spis treści:


kalkulator na pelet

Czym jest spalanie?

Najprościej mówiąc spalanie to ilość danego opału, jaką musisz zakupić do ogrzania Twojego domu na okres grzewczy. Jak obliczyć spalanie ekogroszku? Wystarczy skorzystać ze specjalnego kalkulatora, który dostępny jest na stronie Pan Groszek.

Pamiętaj, że potrzebujesz nieco więcej pelletu do ogrzewania swojego domu, aniżeli ekogroszku. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj opału będzie dla Ciebie lepszy oraz jaki jest Twój piec. NIe każdy piec jest dostosowany do palenia zarówno ekogroszkiem, jak i pelletem.

Jak obliczyć spalanie ekogroszku?

Korzystanie z dobrego ekogroszku pozwoli Ci znaleźć sposób na ekonomiczne ogrzewanie Twojego domu. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu ekogroszku?

 • Wartość opałowa – warto, aby była w granicach od 20 do 30 MJ/kg
 • Zawartość popiołu – wartość ta powinna być, jak najniższa
 • Zawartość siarki – powinna być jak najniższa
 • Wartość RI, czyli spiekalność – ta powinna być na poziomie najlepiej 0 RI. Niewielu jest takich producentów, którzy oferuję ekogroszek o tak niskiej wartości RI. Tutaj spójrz na produkty od Pana Groszka – każdy z nich charakteryzuje się niskim wskaźnikiem RI.

Jak obliczyć spalanie ekogroszku? Najlepiej skorzystać z kalkulatora dostępnego na stronie (link na banerze). Jakie parametry są przyjmowane do obliczania spalania ekogroszku?

 • 1. Średnia temperatura = 20 stopni Celsjusza
 • 2. Dom został ocieplony styropianem minimum 5cm grubości
 • 3. Używamy ekogroszku o wartości opałowej = 27 MJ/kg

Sprawdźmy teraz, ile potrzebujesz ekogroszku na sezon grzewczy, który trwa od późnej jesieni do wiosny.


kalkulator zużycia ekogroszku

Przykład

Na rynku są dostępne różne domy, mniejsze czy większe. Dla każdego z nich zrobimy odpowiednie wyliczenie. Sprawdźmy na początku, ile ekogroszku potrzebujemy do ogrzania małego domu o powierzchni ok. 50 metrów kwadratowych.

Przy takich parametrach potrzebne Ci będzie do ogrzania domu nieco ponad 1100 kilogramów ekogroszku. Czy to dużo? Nie. Cena jaką zapłacisz zależy od tego, na który ekogroszek się zdecydujesz. Jeśli wybierzesz ten najmocniejszy, to wówczas postaw na Ekogroszek Pan Groszek Red. On wprawdzie jest najdroższy, ale i najmocniejszy. Pamiętaj jednak, że możesz postawić też na nieco tańsze opcje.

Sprawdźmy teraz, ile zapłacisz na ogrzewanie średniej wielkości domu. Na rynku dostępne są nieruchomości od 80 do 100 metrów kwadratowych. Idealne dla małych rodzin czy dla par. Przy pierwszej opcji potrzebujesz nieco ponad 1800 kilogramów ekogroszku, a przy drugiej opcji będzie to 2340 kilogramów ekogroszku. Już wiesz jak obliczyć spalanie ekogroszku? Przede wszystkim musisz wpisać odpowiednią liczbę, czyli powierzchnię domu. Jak wiadomo, na rynku są również inne domy typu wille. Te mają już od 250 do nawet 300 metrów kwadratowych. Coraz częściej ich właściciele odchodzą od ogrzewania węglem i przechodzą na ekogroszek. Ogrzewanie gazem albo prądem jest zupełnie nieopłacalne dla tak dużych domów. W przypadku większych domów potrzebujesz ponad 5800 kilogramów ekogroszku.

Jak obliczyć spalanie pelletu?

Teraz sprawdźmy, jak wypada pellet na tle innych sposobów do ogrzewania domu. Jak obliczyć spalanie pelletu? Tutaj również wystarczy skorzystać z odpowiedniego kalkulatora dostępnego na stronie Pana Groszka. Pellet to ekologiczny sposób na ogrzanie w domu, który nie szkodzi naszej planecie. A teraz kilka ciekawostek na temat spalania pelletu:

 • 2 kg pelletu równa się wykorzystaniu aż 1 litra oleju opałowego. Zobacz, jaka to oszczędność!
 • 1000 kilogramów pelletu daje ok. 4 kilogramów popiołu, który możesz wykorzystać w ogrodzie albo w przydomowym ogródku. Jeśli wybierzesz pellet od Pana Groszka to wygenerujesz w toku spalania jedynie 2 kilogramy popiołu, czyli o połowę mniej.

Przejdźmy do tego, jak obliczyć spalanie pelletu. Załóżmy, że posiadamy dom wielkości 50 metrów – czyli malutki domek. Do ogrzania swojego domu będziesz potrzebował zaledwie 1800 kilogramów pelletu. Przy domu o powierzchni 100 metrów kwadratowych będzie to ok. 3 tysięcy kilogramów pelletu. To również niewielka liczba. Wejdź na stronę Pan Groszek i zobacz, ile zapłacisz za taką liczbę pelletu.

Czy wiesz, że pellet można wykorzystywać nie tylko do ogrzewania domu? Pellet świetnie sprawdza się jako wyściółka w zagrodach konnych czy dla chomików. Pamiętajmy, że pellet jest bardzo ekologiczny i bezpieczny również dla zwierząt.


ekogroszek sklep


ekogroszek sklep

Jakie produkty wybrać, aby otrzymać odpowiednie spalanie?

Aby otrzymać odpowiednie spalanie niezbędne jest posiadanie produktów wysokiej jakości. Ponadto istotne są parametry nasze pieca – źle ustawiony piec nie ma możliwości odpowiedniego spalania danego opału. Do wyboru mamy:

 1. Węgiel
 2. Ekogroszek
 3. Pellet.

Na stronie Pan Groszek dostępny jest pellet bardzo wysokiej jakości. Wystarczy, że zakupimy kilka worków i sprawdzimy jego skuteczność. Pellet dostępny jest w atrakcyjnej cenie i odpowiedniej na każdą kieszeń. Ponadto u Pana Groszka znajdziesz nie tylko pellet, ale również ekogroszek o świetnych parametrach. W ofercie dostępne są aż cztery rodzaje, ale jedno jest pewne: każdy z nich zapewni Ci odpowiednie spalanie. Poszczególne rodzaje ekogroszku mają świetne właściwości: mało popiołu i całkiem dobre parametry. W porównaniu do konkurencji ekogroszek od Pana Groszka jest tani i dostępny od ręki. Koniecznie sprawdź ofertę.


ekogroszek sklep

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *