Ekogroszek: ekologiczne paliwo na miarę XXI wieku

 • Ekogroszek to paliwo stałe, które jest produkowane z węgla brunatnego lub kamiennego. Paliwo to ma postać małych granulek stąd też wywodzi się jego nazwa. 
 • Wielkość poszczególnych granulek ekogroszku waha się od 5 mm do 25 mm. Materiał ten przeznaczony jest do nowoczesnych pieców wyposażonych w dozownik paliwa, których użytkowanie zapewnia nie tylko ogromną wygodę ale i oszczędność czasu dla właścicieli nieruchomości, ponieważ ekogroszek można wsypać do pieca zaledwie raz na kilka dni. 
 • Dodatkowo ekogroszek pakowany jest w wygodne ekologiczne worki, dzięki czemu aplikacja węgla jest bardzo prosta. Dzięki specjalnym kotłom retortowym możliwe jest wytwarzanie energii cieplnej przy jej wykorzystaniu, dzięki czemu paliwo ekogroszek znalazło szerokie grono odbiorców wśród klientów dbających o ekologię. 
 • Należy również wspomnieć, iż paliwo to ma niską zawartość wody, siarki i substancji niepalnych w związku z powyższym po jego spaleniu do atmosfery emitowana jest tylko znikoma ilość szkodliwych substancji takich jak tlenek siarki, dioksyny czy pyłu, czego absolutnie nie można powiedzieć o opale tradycyjnym. Ponadto ze względu na wysoką kaloryczność ekogroszek jest niezwykle wydajny dzięki czemu klient będzie cieszył się ciepłem domowego ogniska, nie martwiąc się o wysokie opłaty związane z zakupem opału. 
 • Popyt na polski węgiel tego rodzaju jest niezwykle wysoki z uwagi na ogromną wygodę oraz wysoki komfort użytkowania. Ponadto użytkowanie ekogroszku jest bardzo proste, dlatego też nawet osoba starsza poradzi sobie z obsługą nowoczesnych kotłów, a dokładanie do pieca co kilka godzin odejdzie w zapomnienie. 
 • Ekogroszek to ogromna wygoda dla osób podróżujących, aktywnych zawodowo, czy posiadających wiele obowiązków. Taka forma ogrzewania domu nie wymaga stałego czuwania nad paleniskiem i ilością dodawanego węgla. Ponadto obsługa jest mniej wymagająca ponieważ wyczyszczenie paleniska oraz usunięcie popiołu możemy wykonywać raz na kilka dni, a nie tak jak to w tradycyjnych piecach codziennie. 

Czy wiesz jaka jest różnica między tradycyjnym piecem, a kotłem retortowym? Podstawową różnicą jest sposób oddawania ciepła: piece wytwarzają je tylko w miejscu, w którym się znajdują, kotły ogrzewają czynnik grzewczy, który może służyć do ogrzewania innych pomieszczeń. Pojęcia dotyczące kotła i pieca są często uważane za synonimy, a zatem są niewłaściwie stosowane.
 

Gdzie kupi/sklepć ekogroszek wysokiej jakości?

Na polskim rynku możemy znaleźć wielu dostawców jak i sklepów oferujących ekogroszek. Należy jednak pamiętać że jak to bywa z każdym produktem często jakość jest niezadowalająca, dlatego warto dokonywać zakupów jedynie w rzetelnych sklepach. Takim sklepem jest strona internetowa www.pangroszek.pl, która oferuje produkty najwyższej jakości w konkurencyjnej cenie. Nasza firma powstała z pasji i dbamy o każdy szczegół, a  przede wszystkim o to aby oferowane przez nas produkty były z najwyższej półki.  Podczas zakupu ekogroszku należy w szczególności zwrócić uwagę na parametry oferowanego produktu. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy jakość polskiego ekogroszku jest wyższa czy współmierna do ekogroszku importowanego jak i który polski ekogroszek wybrać ponieważ istotą wyboru nie jest pochodzenie lecz składowe produktu takie jak: wartości opałowe, spiekalność, zawartość popiołu, siarki, wilgoci czy rozmiar ziaren. Jakość polskiego ekogroszku może być równie wysoka jak jakość ekogroszku importowanego dlatego kluczową rolą będzie odgrywała tutaj cena oferowanego produktu. W rezultacie polskie pochodzenie ekogroszku bądź ekogroszek sprowadzany zza granicy nie wyklucza wysokiej jakości produktu. Pan Groszek oferuje na swojej stronie internetowej ekogroszek workowany, pellet czy brykiet drzewny jedynie najwyższej jakości, opatrzone certyfikatami jakości. Proponujemy Państwu wiele rodzajów ekogroszku w tym: “Pan Groszek Red”,  “Pan Groszek Yellow”,  “Pan Groszek Red”, “Pan Groszek Green”, “Pan Groszek Orange”, “Pan Groszek Blue”, “Pan Groszek Red+Orange”, brykietu Pinikea czy pelletu “Pan Groszek Green”. Jeśli klient nie jest w stanie sam dokonać wyboru produktu świadczymy profesjonalne doradztwo całkowicie bezpłatnie. Nasi fachowcy doradzają i udzielają wszelkich niezbędnych informacji. Wystarczy wejść na stronę www.pangroszek.pl i za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego skontaktować się z nami, a my zajmiemy się całą resztą. Klient może również zadzwonić na infolinię, wybierając numer telefonu: 506-048-557. Ponadto posiadamy profil na facebooku o nazwie  “Pan Groszek”, na którym klient znajdzie informacje, ciekawe artykuły jak i fachową pomoc w doborze odpowiedniego produktu. Na naszej stronie internetowej www.pangroszek.pl klient znajdzie kalkualtor zużycia danego rodzaju paliwa dzięki czemu będzie mógł samodzielnie obliczyć ilość paliwa potrzebną do ogrzania swojego domu, biura czy hali przemysłowej.

Zalety stosowania ekogroszku nad węglami tradycyjnymi

Dla wielu z nas węgiel był tradycyjnym opałem stosowanym w naszych domach od lat. Wielu z nas pamięta jeszcze czasy, gdzie w kuchniach stały kuchnie węglowe na których to nasze mamy i babcie gotowały potrawy. Oczywistym jest że tego rodzaju kuchnie węglowe generowały zagrożenie dla domowników  w szczególności dzieci i nie były na tyle wydajne, wystarczające aby ogrzać dom. Co więcej kojarzyły się z brudem, kurzem, ciężką, nieprzyjemną pracą, cogodzinnym dokładaniem do kotla i częstym wynoszeniem popiołu. Na szczęście idąc z duchem czasu coraz większa ilość osób decyduje się  na  automatyczne kotły węglowe, retortowe wykorzystujące polski węgiel przygotowany, tzw. „Ekogroszek”. Ekogroszek to w zasadzie zwykły węgiel, ale kruszony, przesiewany i pakowany w worki dla ułatwienia transportu, przechowywania i użytkowania. 

Czy wiesz że ekogroszek jest określany jako paliwo na miarę XXI wieku? Ekogroszek tworzony jest na bazie węgla o niskiej zawartości siarki. Dodatkowo spalanie ekogroszku odbywa się w specjalnych kotłach automatycznych, przy czym ilość emisji jest znacznie obniżona, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej sprawności kotła (do 90%). Już dzięki tym właściwościom ekogroszek spełnia surowe normy środowiskowe.

Zwykle ekogroszek jest pakowany w worki polietylenowe lub polipropylenowe o wadze 25 kg, które to zapobiegają przedostaniu się wilgoci. Kupić polski ekogroszek cena bądź ekogroszek importowany zza wschodniej granicy możemy niemalże już wszędzie jednak warto zwracać uwagę na parametry danego rodzaju węgla ponieważ to najistotniejsza cecha produktu. Najlepszy producent ekogroszku to taki, który będzie oferował ekogroszek o wysokich parametrach dostępny w atrakcyjnych cenach. Zaletami stosowania ekogroszku nad zwykłym węglem surowym jest przede wszystkim: 

 • brak kurzu, brudu, utrzymanie kotłowni w porządku;
 • łatwość  transportu i rozładunku;
 • prosty w przechowywaniu;
 • prosty i wygodny w użytkowaniu; 
 • ekonomiczność: zużycie węgla jest mniejsze o 30..40% w porównaniu z tradycyjnymi kotłami węglowymi ze względu na wyższą wartość opałową i bardziej efektywne spalanie;
 • zastosowanie worków polipropylenowych chroniących węgiel przed zamoczeniem i zamarznięciem; 
 • wydajność popiołu jest zmniejszona dzięki pełniejszemu spalaniu; 
 • przyjazny dla środowiska

Czy wiesz że ekogroszek produkowany jest z rozdrobnionego i przesianego węgla gatunku D (długopłomieniowego) lub węgla brunatnego.

Jak wybrać najlepszego dostawcę ekogroszku?

Najlepszy producent ekogroszku powinien w swojej ofercie opisywać specyfikację swoich produktów (kryterium wyboru ekogroszku opieramy na: wartości opałowej, spiekalności, zawartości popiołu, siarki, wilgoci czy rozmiarze ziaren) oraz chociażby świadectwie jakości oferowanego paliwa. 

Polski węgiel cena czy polski ekogroszek cena powinien wyróżniać się wśród oferowanych produktów przede wszystkim wysokimi parametrami podanymi powyżej jak i konkurencyjną w stosunku do innych oferowanych produktów ceną. Pan Groszek dokłada wszelkich starań, aby oferowany klientom produkt pochodziły od najlepszych producentów, a obsługa sprzedaży i dystrybucji funkcjonowała na najwyższym poziomie. Pan Groszek to strona internetowa za pośrednictwem której możesz zakupić prawdopodobnie najepszy węgiel dostępny na rynku! 

Zapewniamy najlepsze surowce oraz ich transport, w każde miejsce na terenie całego kraju, całkowicie bezpłatnie! Z naszej bogatej oferty korzystają kluczowe firmy reprezentujące najważniejsze sektory gospodarki, ciepłownie, zakłady koksochemiczne, przetwórcze, wapiennicze i produkcyjne, huty, zakłady produkcyjne jak i osoby prywatne. Ponadto u Pana Groszka są zatrudnieni ludzie, którzy to posiadają szeroką wiedzę z zakresu handlu towarami, którą to stale rozwijają i uzupełniają, uczestnicząc w licznych szkoleniach  w kraju i za granicą. Lata w branży pozwoliły nam opracować własny system, który jest szybki, wydajny i bezpieczny, a jednocześnie jest  gwarancją wysokiej  jakości współpracy, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Warunki cenowe, terminy dostaw, a także szereg innych zmiennych dostosowujemy zawsze do Państwa indywidualnych potrzeb, dlatego współpraca z nami to gwarancja pełnego zadowolenia!

Czy wiesz że jakość używanego ekogroszku, wpływa na to czy kocioł będzie służył przez 5 lat, czy będzie działał do całkowitego wygaśnięcia lub dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *