Wielu osobom, które rozpoczynają swoją przygodę z paleniem w piecu zdarza się, że piec na ekogroszek nie osiąga zadanej temperatury. Na szczęście ten problem można bardzo szybko wyeliminować i to na własną rękę. Sprawdź jak.


Zapewnij sobie ciepło

Spis treści:

Jak sprawdzić, czy piec działa poprawnie?

Piec na ekogroszek nie osiąga zadanej temperatury? Wystarczy zastosować parę trików, aby wszystko działało tak, jak trzeba. Na początku postaw na zakup dobrego pieca od sprawdzonego sprzedawcy. Na rynku dostępne są piece w cenie od 1 tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Postaw na sprzęt, który spełni Twoje wymagania.

W ciągu ostatnich lat większość Polaków odczuła wzrost opłat za ogrzewanie domu. U 35% z nich w ostatnim sezonie grzewczym wydatki na ogrzewanie przekroczyły aż 2000 zł.

A czy Polacy mają kontrolę nad wydatkami na ogrzewanie? Jak pokazują badania – nie do końca.

  • 15 procent Polaków przyznaje, że nie ma kontroli nad wysokością opłat za ogrzewanie
  • 19 procent z nich uważa, że raczej nie ma kontroli
  • 33 procent twierdzi, że raczej ma kontrolę.

Co to oznacza? Po prostu nie przywiązujemy wagi do zakupionego opału, często też sugerujemy się reklamą i wybieramy takie piece, jakie widzimy w telewizji. Jeśli chcemy odzyskać kontrolę nad paleniem w domu musimy dokładniej sprawdzać oferty sprzedawców.


Ogrzej swój dom

Dlaczego piec nie osiąga zadanej temperatury?

Istnieje kilka przyczyn, dlaczego piec z podajnikiem nie osiaga temperatury.

  • Zła jakość paliwa – jakość paliwa ma ogromne znaczenie podczas procesu spalania. Złe paliwo to takie, które nie pali się bądź powoduje spieki. Ekogroszek może też być za mokry i dlatego nie będzie się palił. Postaw tylko na sprawdzone rodzaje ekogroszku takie, jak te od Pana Groszka
  • Nieprawidłowo ustawiony sterownik – to najczęstsza przyczyna tego, że piec z podajnikiem nie osiaga temperatury. Może to być kłopot ze źle ustawionym czasem podawania paliwa oraz przerwami. Każda osoba powinna testować swój piec i wypracować odpowiednie ustawienia.
  • Nieprawidłowa konserwacja pieca – jak to się mówi, jak dbasz tak masz. Czyszczenie pieca i sprawdzanie ustawień ma ogromny wpływ na osiągnięcie odpowiedniej temperatury. Brudny piec może tracić swoje właściwości.
  • Problemy z instalacją – tu duże znaczenie ma odpowiednie zamontowanie kotła. Ważny jest również przepływ powietrza, aby ekogroszek mógł palić się w sposób prawidłowy.

Gdy piec z podajnikiem nie osiaga temperatury na początku sprawdźmy jakość naszego ekogroszku. Może jest zbyt wilgotny albo daje dużo popiołu? To wszystko może świadczyć o jego niskiej jakości. Później sprawdźmy sterowniki.

Czy wiesz, że 90% Polaków deklaruje, że chciałoby mieć wpływ na wielkość płaconych rachunków za ogrzewanie, natomiast tylko 63% mówi, że taki wpływ posiada.


Ustaw dobrze swój piec

Pamiętaj o wyborze dobrego ekogroszku

Jedną z przyczyn dlaczego piec nie osiąga zadanej temperatury jest słaba jakość ekogroszku. Jeśli chcesz cieszyć się ciepłem przez cały sezon grzewczy zajrzyj do sklepu Pan Groszek. U nas znajdziesz wysokogatunkowy, certyfikowany i wyselekcjonowany ekogroszek sprawdzonej jakości. Ponadto posiadamy różne rodzaje opału dostosowane do potrzeb każdej osoby. Na taki zakup powinny skusić się przede wszystkim osoby, które dopiero zaczynają przygodę z ekogroszkiem. Nie będą musiały borykać się z problemami takimi jak to, że piec na ekogroszek nie osiąga zadanej temperatury.


Oferta ekogroszku

One Reply to “Dlaczego piec nie osiąga zadanej temperatury?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *