Istnieje wiele powodów, dla których ekogroszek nie dopala się w piecu. Przede wszystkim świadczy to o słabej jakości ekogroszku, jaki został zakupiony. Gdzie szukać sprawdzonego i dobrego ekogroszku? Przede wszystkim u rzetelnych sprzedawców. Zajrzyj na stronę pangroszek.pl i sprawdź właściwości ekogroszku z tego sklepu. Jeśli skorzystasz z naszej rady, to raz na zawsze możesz pożegnać się ze spiekami.


Sprawdzony ekogroszek

Spis treści:

Najważniejsza jest jakość ekogroszku

Aby mówić o tym, dlaczego ekogroszek nie dopala się najpierw zastanówmy się jaka powinna być jakość odpowiedniego ekogroszku. W Polsce zazwyczaj włączamy centralne ogrzewanie w październiku i używamy go codziennie do marca lub kwietnia. Zbiega się to z cofaniem się zegarów, spadkiem temperatury i czasem, gdy więcej jesteśmy w domach i chcemy, aby było w nich ciepło. Ogrzewanie domów odpowiada za ponad 70% zużycia energii w gospodarstwach domowych. Zatem zmniejszenie tej liczby – przy jednoczesnym utrzymywaniu dostatecznego ciepła w domach – nie tylko obniża rachunki za energię, ale pomaga spełnić zobowiązania dotyczące redukcji emisji dwutlenku węgla, które rząd Polski jest prawnie zobowiązany do spełnienia.

Pamiętaj! Tylko sprawdzony ekogroszek będzie odpowiedni do ogrzewania Twojego domu! Nie korzystaj z tanich alternatyw. Stracisz tylko czas i pieniądze. Taki ekogroszek nie dopala się.


Pan Groszek Red

Wiele domów w Polsce ogrzewanych jest ekogroszkiem ze względu na niską emisję szkodliwych gazów cieplarnianych oraz oszczędności. Tona dobrego ekogroszku kosztuje od kilkuset złotych i możemy mieć pewność, że ekogroszek będzie dopalał się.

Zanim powiemy co zrobić w sytuacji, gdu piec na ekogroszek nie dopala węgiel sprawdźmy, jak to jest z ogrzewaniem i ile Polacy wydają na nie. Oto kilka ciekawostek:

 • Aż 34 proc. gospodarstw domowych w Polsce przeznacza aż 10 proc. swoich dochodów na ogrzanie domu. Są to zarówno wydatki przeznaczone na ekogroszek, pellet, ale również na dogrzewanie pomieszczeń farelkami, które ciągną bardzo dużo prądu.
 • Według definicji UE, te gospodarstwa znajdują się w sytuacji ubóstwa energetycznego.
 • Średnio Polacy w poprzednim roku wydaje 2800 złotych na ogrzewanie domu i było to o 4 procent więcej niż przed rokiem. Jaki z tego wniosek? Ceny rosną a najważniejsze jest wybranie opału, który w zupełności spełni nasze potrzeby.

Green

Czy wiesz, że… Ubóstwo energetyczne jest powszechnym problemem w całej Europie, ponieważ od 50 do 125 milionów ludzi nie może sobie pozwolić na odpowiedni komfort cieplny w pomieszczeniach.

Ekogroszek nie dopala się? Sprawdź dlaczego

Przeanalizowaliśmy już, ile każdy z nas średnio wydaje na ogrzewanie domu i jak wysokie są ceny. Wiemy też, że rosną one z roku na rok. Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego ekogroszku do pieca. Dlaczego ekogroszek nie dopala się? Na rynku dostępne są różne produkty, niektóre są lepsze inne gorsze. Patrząc na ekogroszek Pan Groszek Red można odnieść wrażenie, że jest to jeden z lepszych ekogroszków na polskim rynku. Jego cena jest przystępna, a przede wszystkim ma bardzo dobre właściwości. Martwi Cię, że ekogroszek się nie dopala? Przestań kupować tanie zamienniki węgla. Koniec końców i tak na tym stracisz. Zobacz, jakie ma właściwości ekogroszek Pan Groszek Red.

 • Wartość opałowa 28-30 MJ/kg
 • Zawartość popiołu do 3%
 • Spiekalność 0 RI
 • Ciepło spalania 29,200 MJ/kg
 • Granulacja 10-25 mm
 • Waga netto (bez palety) 1000 kg
 • Waga brutto (z paletą) 1020 kg
 • Zawartość siarki 0,3%
 • Wilgoć max 10 %
 • Części lotne 37 %
 • Pakowanie worki 25 kg
 • Wskaźnik zł/GJ 34.44 zł/GJ
 • Zawartość podziarna max 10 %
 • Zawartość nadziarna max 5 %


Oferta ekogroszku

Tylko świetnie dobrane składniki są w stanie zagwarantować odpowiednie spalanie.

Dlaczego piec na ekogroszek nie dopala węgla?

Wiemy już, że ekogroszek nie dopala się z powodu jego złej jakości. Kolejną przyczyną może być złe użytkowanie pieca. Istotna jest jego wydajność. Jak twierdzą eksperci z Komisji Europejskiej, wydajne kotły na paliwo stałe mogą uratować zaoszczędzić łącznie ponad 140 mln euro rocznie do 2030 roku. Oczywiście w całej Unii Europejskiej.


Eksperci ekogroszku

Czy wiesz, że… Prawie 80% zużytej energii w gospodarstwach domowych w UE służy do ogrzewania i ciepłą wodę. Cięcie emisji z ogrzewania domowego poprawia się jakość powietrza, którym oddychamy, przynosi korzyści naszemu zdrowiu i środowisko i oszczędza pieniądze.

Warto pamiętać, że odpowiednie spalanie wymaga dopływu powietrza. Ogromną rolę odgrywają dobre ustawienia pieca. I – tak jak wspominaliśmy – to czym palisz w piecu. Absolutnie zabronione jest palenie śmieciami!

Ciekawostka! Aż 80 proc. gmin nadal pali śmieciami w piecu.

Gdy ekogroszek nie dopala się sprawdź przede wszystkim ustawienia pieca. W każdej kotłowni powinna być odpowiednia wentylacja. Dlaczego ekogroszek nie dopala się? Możliwe, że ma za mało powietrza. Radzimy również, aby uchylić okno w kotłowni, jeśli jest to możliwe, ponieważ pomaga to w procesie spalania ekogroszku. W ten sposób możesz również uchronić się przed śmiercionośnym czadem. Kolejnym przykładem, dlaczego ekogroszek nie dopala się może być zamykanie szybra. Ten powoduje okopcenie wnętrza kotłowni, a nawet całego domu. Musisz zdobyć kontrolę nad intensywnością spalania Twojego ekogroszku w piecu. Do tego posłużą Ci sterowniki pieca. Nowoczesne piece dostępne na rynku mają świetne ustawienia automatyczne. Jeśli nie wiesz, jakie będą dla Ciebie odpowiednie po prostu testuj. Sprawdzaj różne opcje, ustawiaj różną temperaturę, a na pewno uzyskasz oczekiwany efekt.

Podnieś wydajność spalania ekogroszku

Czy wiesz, że bardziej wydajne grzejniki mogą zaoszczędzić do 135 milionów ton

CO2 do 2030 r., pomagając walczyć ze zmianami klimatu? Jeśli ekogroszek nie dopala się to miej pewność, że szkodzisz środowisku naturalnemu.


Najlepsza oferta

Wydajność spalania podniesiesz przede wszystkim poprzez kupowania odpowiedniego opału. W sklepie Pan Groszek dostępne są następujące rodzaje ekogroszku:

 1. Ekogroszek Pan Groszek Red – mówiliśmy już o jego właściwościach. To najmocniejszy ekogroszek dostępny w ofercie i jeden z najlepszych ekogroszków dostępnych na rynku. Ekogroszek się nie dopala? Kup nasz “czerwony” produkt i zobacz, jak szybko poczujesz różnicę.
 2. Ekogroszek Pan Groszek Blue – kompromis między wartością opałową a ceną – oto ekogroszek Pan Groszek Blue. Jest to paliwo nadające się do wykorzystywania jesienią i w czasie przedwiośnia, gdy na dworze panują chłody. Tani ekogroszek sprawdza się wtedy najlepiej, bo zapotrzebowanie na energię ze spalania jest umiarkowane.
 3. Ekogroszek Pan Groszek Orange – wysokiej jakości paliwo opałowe w dobrej cenie.
 4. Ekogroszek Pan Groszek Yellow – to tani ekogroszek w cenie poniżej 900 złotych. Tanio i ekonomicznie ogrzejesz swój dom.

Nie warto stawiać na tańsze i gorsze alternatywy – postaw tylko na sprawdzone rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *