Czy można kupić ekogroszek taniej? Oczywiście, że tak! Wystarczy tylko wiedzieć u kogo kupować i na co zwrócić uwagę podczas zakupów. Tani ekogroszek nie zawsze jest dobry, dlatego też istotne jest, aby patrzeć na parametry ekogroszku. Zniżki na ekogroszek mogę wiązać się z sezonowymi obniżkami cen lub promocjami u danego sprzedawcy. Szukasz ekogroszku najlepszej jakości? W naszym sklepie Pan Groszek oferujemy ekogroszek prosto od producenta. Ceny dostosowane są do warunków panujących na rynku. Jedno jest pewne: kupuj tylko ze sprawdzonego źródła. Tylko ekogroszek od dobrego sprzedawcy będzie odpowiedni dla Twojego pieca.


najlepszy ekogroszek w Polsce

Czym jest ekogroszek?

Zastanawiasz się, czym jest ekogroszek? To świetny opał na zimę! Często widzisz napis: ekogroszek promocja i nie wiesz, czy się skusić? Promocyjne ceny na ekogroszek są kuszące i mogą spowodować, że sam będziesz chciał kupić ten opał albo wymienić piec.

Ciekawostka: Przeciętne gospodarstwo domowe wydaje rocznie niemal 4 tys. zł na zakup energii (elektrycznej, cieplnej, czy gazu). Jeżeli wykorzystuje samochód, to za paliwo płaci prawie drugie tyle. W skali kraju to niebagatelne pieniądze – w 2015 roku na zakup wszystkich nośników energii, poza paliwami silnikowymi, polskie rodziny wydały 53,4 mld zł, a na tankowanie samochodów kolejnych 38,5 mld zł.


tani ekogroszek

Ekogroszek to świetne paliwo, które posiada wspaniałe właściwości. Zniżki na ekogroszek otrzymać można m.in. w naszym sklepie Pan Groszek. Wszystkim zainteresowanym osobom, przedsiębiorstwom i organizacjom oferujemy hurtowe dostawy ekogroszku przygotowanego specjalnie do zastosowania w nowoczesnych automatycznych kotłach na paliwo stałe. Takie jednostki grzewcze ze zautomatyzowaną częścią dostaw paliwa stałego w naszych czasach są bardzo rozpowszechnione we wszystkich rozwiniętych krajach świata. Wymagania stawiane automatycznym kotłom są wysokie. Jest to wysoka „przyjazność dla środowiska”, to znaczy niska zawartość siarki i mała szkodliwość podczas spalania. Ekogroszek ma niską zawartość popiołu, jak i wysoką kaloryczność.

Kilka ważnych informacji podsumowujących:

 • Promocyjne ceny na ekogroszek są kuszące i mogą spowodować, że sam będziesz chciał kupić ten opał albo wymienić piec.
 • Ekogroszek to świetne paliwo, które posiada wspaniałe właściwości.
 • Zniżki na ekogroszek otrzymać można m.in. w naszym sklepie Pan Groszek.
 • Wszystkim zainteresowanym osobom, przedsiębiorstwom i organizacjom oferujemy hurtowe dostawy ekogroszku przygotowanego specjalnie do zastosowania w nowoczesnych automatycznych kotłach na paliwo stałe.

Czy Polacy chętnie kupują ekogroszek?

Promocje na ekogroszek, a także dążenie do ekologicznego spania powodują, że Polacy chętnie kupują ekogroszek. Właściwy charakter spalania paliwa oraz minimalna zawartość siarki to główne wymagania dla niezawodnej i bezawaryjnej pracy urządzeń na paliwo stałe w całym cyklu życia. Jakość paliwa decyduje o tym, czy kocioł będzie pracował 5 lat, czy będzie działał do całkowitego wygaśnięcia lub nawet dłużej. Dlatego tak ważne jest kupowanie paliwa wysokiej jakości.


promocyjne oferty ekogroszku

Poniżej przedstawiamy właściwości ekogroszku:

 • Granulacja od 5 do 25 mm
 • Wartość opałowa – im wyższa, tym lepiej. Z reguły od 25 do 29 MJ/kg
 • Popiół – maksymalna zawartość wynosi do 10 procent
 • Siarka – maksymalna zawartość nie powinna przekraczać 1 procenta
 • Wilgoć – maksymalnie do 10 procent. Im niższa zawartość wilgoci, tym lepiej
 • Spiekalność – do 20 RI

Czy wiesz, że… Z danych GUS wynika, że w 2015 roku koszt ogrzania 1 m2 powierzchni mieszkania za pomocą węgla kamiennego wynosił 21 zł, za pomocą gazu ziemnego 26 zł, z sieci ciepłowniczej 31 zł, a za pomocą elektryczności 37 zł. Z tego względu bardziej powszechne wykorzystanie prądu może być dopiero następstwem upowszechniania się najwyższych standardów efektywności energetycznej budynków, regulacji antysmogowych. Obecnie większość rodzin stawia na alternatywne źródła i bardziej ekologiczne sposoby ogrzewania domów.

Gdzie kupić tani ekogroszek?

Jak znaleźć promocje na ekogroszek? Wystarczy zajrzeć do naszego sklepu Pan Groszek i sprawdzić towar, jaki oferujemy. Niezwykle ważne jest, aby paliwo użyte w kotle automatycznym miało minimalny stopień spiekania. W przeciwnym razie w procesie spalania możliwe jest powstanie spiekanych kawałków paliwa, co utrudni dostawę kolejnej partii. W efekcie nastąpi tłumienie kotła i awaria palnika.

Jednym z rodzajów paliw stałych spełniających te wymagania (pod względem wielkości, przyjazności dla środowiska i zawartości popiołu) są ekogroszki. Ekogroszek spala się wolno i daje dużo ciepła. Promocje na ekogroszek pomogą Ci zakupić opał odpowiedniej jakości.

Czy wiesz, że… Ze wszystkich węgla kopalnego antracyt ma najwyższą wartość opałową, co prowadzi nawet do spalania komór spalania. Pali się przez długi czas, ale zapala się bardzo długo, a jego niepalna pozostałość ma właściwość spiekania. Nawet przy niskiej zawartości popiołu stwarza to pewne niedogodności i problemy.

Jakie są zalety palenia ekogroszkiem w piecu?

 • Ekogroszek jest łatwo dostępny
 • Daje dużo ciepła
 • Ekogroszek jest łatwy do przechowywania. Po wydobyciu można go bezpiecznie przechowywać bez zagrożenia pożarem lub wybuchem tak jak jest z gazem czy ropą.
 • Przetwarzanie ekogroszku w energię jest stosunkowo łatwe i niedrogie.

Dodatkowo ekogroszek w przeciwieństwie do energii słonecznej, wiatrowej czy wodnej, jest całodobowym źródłem energii. Biorąc również pod uwagę, że możesz go używać wszędzie i kiedykolwiek, mniej cierpi z powodu sezonowych wahań, niż energia wiatrowa. To źródło paliwa jest również doskonałe do stosowania w tych gałęziach przemysłu lub w okolicznościach, w których powinien być niezawodny przepływ ciepła lub energii. Przemysł samochodowy i produkcyjny to te, które w dużym stopniu polegają na ekogroszku czy węglu.


opał do domu

Czy wiesz, że… Energia elektryczna jest jednym z elementów współczesnego życia. Używamy go do produkcji światła, ciepła i do biegania urządzenia i maszyny. Dostęp do energii elektrycznej może mieć duże znaczenie dla ludzi. Większość energia elektryczna produkowana obecnie na świecie pochodzi z węgla. W rzeczywistości 41%.

Zniżki na ekogroszek

Czy można kupić taniej ekogroszek? Oczywiście, że tak! W naszym sklepie dostępnych jest kilka rodzajów ekogroszku:

 1. Ekogroszek Pan Groszek Red
 2. Ekogroszek Pan Groszek Yellow
 3. Ekogroszek Pan Groszek Blue
 4. Ekogroszek Pan Groszek Orange.

Czym różnią się poszczególne rodzaje ekogroszków? Przede wszystkim różnica polega na:

 • Różnej kaloryczności
 • Zawartości popiołu
 • Zawartości wilgoci.

polecany ekogroszek

Jak znaleźć promocje na ekogroszek?

Promocje na ekogroszek. Jak je znaleźć? Wystarczy uważnie obserwować naszą stronę internetową oraz nasz fanpage. Ponadto patrząc na ceny dostępne na rynku można śmiało powiedzieć, że nasz ekogroszek jest wysokiej jakości. I dostępny w dobrej cenie. Każdego dnia służymy fachową pomocą przy wyborze opału do Twojego domu i firmy. Asortyment który u nas znajdziesz to wysokojakościowe produkty w przystępnej cenie. Oferujemy ekogroszek, pellet i węgiel dostosowany do potrzeb każdego klienta. Sprawdź nasz katalog produktów i wybierz coś dla siebie. Stawiasz na ekologię? Mamy dla Ciebie pellet. Cenisz sobie praktyczne rozwiązania? Postaw na ekogroszek w workach.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą i potrzebujesz sprawdzonego ekogroszku do swojej firmy w atrakcyjnej cenie postaw na zakupy w naszym sklepie! Dla nas jakość i zadowolenie klientów są najważniejsze!


tani ekogroszek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *