Ile kosztuje brykiet? Cena brykietu uzależniona jest od kilku czynników. Poniżej sprawdzimy, ile kosztuje poszczególny rodzaj brykietu oraz gdzie opłaca się kupować. Myślisz o zakupie większej ilości brykietu? Sprawdź, jaka jest różnica między ceną hurtową a ceną detaliczną brykietu. Ceny brykietu zależą od producenta, miejsca gdzie jest on sprzedawany, ilości jaką kupujesz oraz od tego, ile kupujesz.

Krótko o brykiecie

Chociaż decyzja, który węgiel drzewny użyć, zależy od twoich osobistych preferencji, powinieneś znać kluczowe różnice między drewnem a brykietami, abyś mógł podjąć świadomą decyzję. Brykiet drzewny – podobnie jak pellet – powstaje z rozdrobnionych odpadów drzewnych. Brykiet z powodzeniem można zastosować w tradycyjnych kominkach i zastąpić drewno opałowe. Niska wilgotność powoduje, że wartość opałowa brykietów jest wyższa niż drewna. Gęstość materiału drzewnego w produkcji powoduje, że brykiet spala się stopniowo i powoli. Brykiet jest paliwem suchym i to jest jego najważniejsza zaleta. Aby drewno dobrze się paliło, należy je postarzać. 1 tona brykietu odpowiada 4 metrom sześciennym wysuszonego, gotowego do spalania drewna. Warto pamiętać, że drewno kupowane na metr sześcienny to kłody luźno ułożone. Tak więc w rzeczywistości nie mamy pojęcia, za ile drewna faktycznie zapłaciliśmy. Co więcej, kupując drewno, musisz trochę wysilić się, aby przestawić, postarzać i wysuszyć, najlepiej przez 1 do 3 lat. A brykiet po zakupie jest od razu gotowy do użycia.

Ciekawostka: Każdy rodzaj drewna podczas spalania charakteryzuje się zerowym bilansem emisji dwutlenku węgla. Oznacza to, że drzewo podczas swojego wzrostu w procesie fotosyntezy pobiera z atmosfery taką samą ilość dwutlenku węgla, jaką wydziela podczas spalania. Zatem spalane drewno nie przyczynia się do powiększania się dziury ozonowej.

Dodatkową zaletą jest jego wilgotność (maksymalnie 10%). Dla porównania, trzyletnie leżakowane drewno ma wilgotność 15-20%, a suche paliwo drzewne ma wyższą wartość opałową.


dobry brykiet

Brykiet może być wykonany z różnego rodzaju zagęszczonych materiałów. Surowcem brykietu może być biomasa leśna (z tartaków, fabryk mebli), biomasa z odpadów przemysłowych, węgiel roślinny lub po prostu ich mieszanka. Nasza firma produkuje głównie brykiety z trocin drzewnych. Wykonane są z czystych trocin pozostałych po obróbce drewna. Trociny są suszone i na specjalnych prasach, przy użyciu wysokiego ciśnienia i ciepła, prasowane na formach. Brykiety palą się cztery razy dłużej niż drewno opałowe, są bezpyłowe, nie pozostawiają śmieci, są łatwe i wygodne w transporcie, nie zatykają kominów ze względu na niski poziom wilgotności. Brykiety można spalać we wszystkich typach pieców, kotłów czy kominków. Jest to w 100% ekologiczna i odnawialna bioenergia zaliczana do stałej bioenergii, która występuje w postaci cylindrycznej lub ceglanej i zastępuje drewno opałowe z wieloma zaletami.

Czym jest wartość opałowa i jak wpływa na ciepło?

Podczas zakupu wybranego opału do pieca czy do kominka warto zwrócić uwagę na wartość opałową. Czym wyższa, tym większa wydajność spalania. W przypadku brykietu można ocenić, że jest on wydajny, jednak mniej niż ekogroszek.

Warto wiedzieć, że… Wartość opałowa to całkowita energia uwalniana jako ciepło, gdy substancja ulega całkowitemu spaleniu z tlenem w standardowych warunkach. Reakcja chemiczna to zazwyczaj węglowodór lub inna cząsteczka organiczna reagująca z tlenem, tworząc dwutlenek węgla i wodę oraz uwalniając ciepło.


dobrze palący się brykiet

Czy wiesz, że w procesie spalania powstaje para wodna, a pewne techniki można wykorzystać do odzyskania ilości ciepła zawartego w tej parze wodnej poprzez jej skraplanie. Wyższa wartość opałowa (lub wartość opałowa brutto – GCV, lub wyższa wartość opałowa – HHV) – woda spalania jest całkowicie skroplona, ​​a ciepło zawarte w parze wodnej jest odzyskiwane.

Ile kosztuje brykiet?

Teraz najważniejsze pytanie: ile kosztuje brykiet. Zaraz sprawdzimy ceny. Natomiast do wyliczenia zapotrzebowania na brykiet na cały sezon grzewczy warto skorzystać z kalkulatorów zużycia danego paliwa. Pod uwagę brane są różne parametry, ale przede wszystkim wysokość ścian Twojego domu, to czy masz odpowiednio ocieplony budynek i czy nie ma strat ciepła.


tani i jakościowy brykiet

Czy wiesz, że… W porównaniu z paliwami kopalnymi drewno (podczas spalania) uwalnia do atmosfery znacznie mniej szkodliwych substancji (takich jak związki siarki i popiół). Drewno jest najmniej szkodliwym paliwem, biorąc pod uwagę poziomy emisji. I nie chodzi o szeroko pojętą ekologię. Ogrzewanie naszego domu ekologicznym paliwem ma wpływ na naszą rodzinę, ponieważ wdychamy dym, który emitują nasze własne piece.

Ceny brykietu są zróżnicowane w zależności od miejsca, gdzie kupujesz. Brykiet pakowany w paczki po 10 kg, 96 paczek na palecie średnio kosztuje 650 złotych. Wszystko jednak zależy od rodzaju brykietu. Na końcu artykułu przedstawimy ranking cen brykietu od różnych producentów. Cena brykietu drzewnego zależy od:

 • Producenta
 • Rodzaju brykietu
 • Ilości: przy hurtowych ilościach możesz dostać rabat
 • Jakości brykietu
 • Wartości opałowej
 • Niekiedy od tego, skąd pochodzi
 • Od tego, czy jest to czysty brykiet, czy posiada domieszki w postaci farby albo kleju. Co wiąże się po prostu z jakością.


tani brykiet

Cena detaliczna a hurtowa brykietu

Cena detaliczna zawsze będzie niższa niż cena hurtowa. Jaka jest różnica między tymi dwoma pojęciami? Cena detaliczna to ta, którą płacimy za niewielką ilość zakupionego towaru. Może to być np. worek 10-kilogramowy. Cena detaliczna brykietu zależy od ww. parametrów. Cena hurtowa brykietu to natomiast koszt jaki poniesiemy za zakup większej ilości tego opału. Z reguły w takiej sytuacji brykiet sprzedawany jest na palety w dużych workach. Podczas zakupu hurtowych ilości brykietu warto negocjować indywidualną cenę dla nas. Każdy z producentów może dać nam rabat dowolnej wysokości. W naszym sklepie Pan Groszek oferujemy specjalne pakiety – są to systemy lojalnościowe. Za każdą wydaną złotówkę Klient otrzymuje punkty, które są wymienne na nagrody. Warto sprawdzić, co dobrego przygotowaliśmy. Brykiet cena – o tym poniżej.


wartościowy brykiet

Cena brykietu Pini Kay

Brykiety Pini Kay produkowane są z drewna trocinowego. Brykiety te są produkowane przez prasowanie suchego zrębków drewna pod wysokim ciśnieniem i w wysokich temperaturach. Przeznaczone są do kotłów, pieców, kominków i innych urządzeń grzewczych przeznaczonych na drewno i paliwa stałe (węgiel). Mają maksymalny czas palenia (spala się wolno) i wytwarzają maksymalne użyteczne ciepło – dwa razy więcej ciepła z tej samej objętości i za cenę porównywalną do drewna opałowego.

Jaka jest cena brykietu Pini Kay? Brykiet drzewny Pini Kay jest droższy od RUF. W Internecie dostępne są różne oferty. Średnio można wywnioskować, że 960 kilogramów kosztuje ok. 800 zł. Brykiet można też kupować w mniejszych paczkach. Wówczas cena – wg Ceneo – wynosi ok. 15 zł za 10 kilogramów. Jak widać, cena brykietu Pinikay jest zróżnicowana.

Pini-kay są wytwarzane z czystych odpadów dębowych wytwarzanych przez przemysł podłóg z twardego drewna. Pini Kay jest ceniony na rynku ze względu na to, że świetnie się rozpala. Wystarczy tak naprawdę dobra podpałka, aby brykiet zaczął się palić.


brykiet Pini Kay

Cena brykietu RUF

Cena brykietu RUF również zależy od producenta. Zacznijmy od tego, czym jest brykiet RUF. Brykiety RUF są zwykle produkowane w kształcie kwadratu i mają te same funkcje co inne modele. Łatwe układanie w stosy i przenoszenie oraz mogą być wykonane z różnych materiałów. Zawiera więcej wilgoci niż inne, a także tworzy więcej popiołu. Więc pakowanie jest bardzo ważną kwestią.

Charakterystyka:

 • kaloryczność – 18 MJ/kg
 • wilgotność – <7%
 • zawartość popiołu – <0,5%
 • rozmiar – 150mm x 60mm x 90mm (to przykładowy rozmiar. Nie zawsze belki są takiej wielkości)

W sklepach internetowych cena brykietu RUF waha się od 750 do nawet 900 złotych za 960 kilogramów. Brykiety RUF można również kupować w mniejszych paczkach po 10 kilogramów. W Castoramie brykiet RUF jest po niecałe 8 złotych za 10 kilogramów. W OBI cena brykietu RUF za 10 kilogramów jest bardzo podobna i również oscyluje w granicach 9 złotych. Nasz sklep Pan Groszek również oferuje brykiet RUF wysokiej jakości. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Zejdź niżej i sprawdź ranking cen brykietu.


brykiet RUF

Ranking cen brykietu

Teraz pora na przedstawienie rankingu cen brykietu drzewnego. Brykiet dostępny jest zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych. Poniżej zestawienie, ile kosztuje brykiet na poszczególnych portalach:

 • Brykiet drzewny RUF Dąb/Sosna 650 zł. Brykiet pakowany w paczki po 10kg, 96 paczek na palecie. Oferta pochodzi z portalu sprzedajemy.pl
 • BRYKIET drzewny – buk dąb RUF pak. po 10 kg – 600 zł
 • Brykiet drzewny RUF DĘBOWO-SOSNOWY – 610 zł
 • brykiet bukowy RUF, brykiet drewniany, brykiet kominkowy, brykiet bukowy 261,98 zł – Niewielkie zapotrzebowanie na miejsce dzięki kompaktowej formie (dostawa w opakowaniach 30 kg). Oferta Amazon.
 • Brykiet Kominkowy 30kg Drzewny RUF DĄB 100% Dębu – 45,99 zł – oferta Allegro
 • Brykiet drzewny RUF 10 kg – niecałe 8 zł. Oferta Castorama,

W ofercie Pana Groszka znajdują się różne rodzaje brykietów drzewnych. Wybierz ten, odpowiedni dla siebie i zapytaj nas o cenę. Koszty brykietu uzależnione są od ilości brykietu, jaką zamówisz. Skontaktuj się z naszym sprzedawcą.


najlepszy brykiet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *