Spalanie drewna może być najstarszym sposobem wytwarzania ciepła w ludzkości — a w domu z pewnością tworzy przyjemną atmosferę. Dym drzewny „zawiera toksyczny tlenek węgla, tlenki azotu powodujące smog, sadzę, drobne cząstki oraz szereg innych chemikaliów i gazów, które mogą powodować lub pogarszać poważne problemy zdrowotne, szczególnie wśród dzieci w ciąży. kobiet i osób z trudnościami w oddychaniu. Osoby z zastoinową niewydolnością serca, dusznicą bolesną, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, rozedmą lub astmą powinny unikać dymu drzewnego, jeśli to możliwe. Dym drzewny jest również szkodliwy dla środowiska zewnętrznego, przyczyniając się do powstawania smogu, kwaśnych deszczy i innych problemów. Alternatywą dla drewna jest ekogroszek. Jaki ekogroszek do pieca z podajnikiem wybrać? Poniżej przedstawimy listę, który ekogroszek do pieca jest najlepszy oraz czym kierować się podczas wyboru.


najlepszy ekogroszek od pana groszka

Jaki ekogroszek jest dobry?

Jaki ekogroszek do kotla z podajnikiem? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli pieców. Dobry ekogroszek charakteryzuje się odpowiednimi parametrami, o które warto zadbać już podczas zakupu.

Czy wiesz, że… Wspaniałą cechą pieców wielopaliwowych jest to, że oferują możliwość spalania wielu różnych paliw. Różnice w wielkości emisji pomiędzy kotłem spalającym ekogroszek a pozostałymi rodzajami palenisk nie są w tym przypadku tak spektakularne, jak w przypadku typowych zanieczyszczeń atmosferycznych.

 • W odniesieniu do emisji CO2 podczas spalania ekogroszku różnice będą się kształtowały na następujących poziomach:
 • W przypadku zastosowania kotłów gazowych na gaz ziemny i gaz LPG będą ok. 2,5-krotnie
 • niższe w odniesieniu do kotłów kondensacyjnych i ok. 1,5-2-krotnie niższe w odniesieniu do stało temperaturowych kotłów na gaz ziemny;
 • W przypadku kotłów zasilanych olejem opałowym będą ok. 1,5-2,5-krotnie niższe, z większymi różnicami w odniesieniu do kotłów kondensacyjnych;
 • W przypadku kotłów opalanych drewnem różnice będą większe i sięgną kilkukrotności (ok. 5- 7-krotnie niższe) w przypadku kotłów na pellet do nawet 20-krotnie niższe w odniesieniu do kotłów zgazowujących drewno.

nowoczesny ekogroszek o wysokiej wartości

Który ekogroszek do kotła? Najlepiej taki, który ma dobre właściwości. Przykład Ekogroszku Pan Groszek Red:

Ekogroszek RED jest jedną z kilku wersji przyjaznego środowisku paliwa stałego, które mamy do zaoferowania swoim Klientom. Na tle innych tego rodzaju produktów czerwona wersja wyróżnia się przede wszystkim pod względem bardzo niskiej zawartości popiołu (maksymalnie 3%), a także bardzo dużą wartością opałową, której wartość sięga do niemal 29 MJ/kg. Parametry te jasno wskazują na to, że ekogroszek RED przez nas oferowany jest w stanie posłużyć swoim nabywcom do ogrzania różnego rodzaju budynków – nie tylko domów jednorodzinnych. Za używaniem go w tym celu przemawia w głównej mierze oczywiście fakt, iż w czasie jego spalania do powietrza przedostaje się znacznie mniejsza ilość szkodliwych substancji niż w przypadku stosowania surowców takich, jak choćby doskonale znany nam wszystkim węgiel. Poza tym ekogroszek 29MJ/kg RED jest wyrobem pochodzącym do zaufanego dostawcy gwarantującego odpowiednio wysoki poziom jakości.

Zalety tego ekogroszku:

 • Na tle innych tego rodzaju produktów czerwona wersja wyróżnia się przede wszystkim pod względem bardzo niskiej zawartości popiołu (maksymalnie 3%)
 • Wartość opałowa sięga do niemal 29 MJ/kg
 • Za używaniem go w tym celu przemawia w głównej mierze oczywiście fakt, iż w czasie jego spalania do powietrza przedostaje się znacznie mniejsza ilość szkodliwych substancji niż w przypadku stosowania surowców takich, jak choćby doskonale znany nam wszystkim węgiel
 • Idealny do ogrzewania nie tylko domów, ale i powierzchni komercyjnych.

Ekogroszek Pan Groszek Red to ekogroszek do kotła z podajnikiem tłokowym, ale i ślimakowym.

Czym jest piec z podajnikiem?

Sezon grzewczy to ogromne wyzwanie dla właścicieli domów. Każdy odpowiada sobie na pytania ekogroszek do pieca z podajnikiem ślimakowym – jaki wybrać? A może warto postawić na ekogroszek do pieca z podajnikiem tłokowym? Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie, czym jest piec z podajnikiem. Nowoczesne piece na ekogroszek czy pellet umożliwiają spalanie opału w odpowiedni sposób. Tj. z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jakie piece są dostępne na rynku?

 • Z podajnikiem tłokowym
 • Z podajnikiem ślimakowym

Czym jest piec z podajnikiem tłokowym? Pobieranie opału dzieje się w sposób automatyczny, praktycznie bez ingerencji człowieka. Kluczową rolę odgrywają sterowniki. Aby ustawić piec w odpowiedni sposób należy dokładnie przeczytać instrukcję obsługi i testować ustawienia pieca. Ekogroszek do kotła z podajnikiem tłokowym powinien być odpowiedniej jakości.

 • Musi być suchy
 • Powinien mieć odpowiednią wielkość
 • Jego spiekalność powinna być jak najniższa.

ekogroszek-bezpieczny-dla-twojego-pieca

Ciekawostka: Wg badań 59% ankietowanych ogrzewa domy głównie węglem. Na wsi przewaga kotłów i pieców na węgiel sięga 92%. Gazu ziemnego używa tam zaledwie 6% mieszkańców. Udział węgla maleje wraz z wielkością miejscowości. O ile jeszcze w miastach do pół miliona sięga 28%, to w kategorii powyżej pół miliona jest to tylko 2% –

Zapytani o to, czym i jak ogrzewają się sąsiedzi, respondenci odpowiadają, że najczęściej palą w kotłach węglowych (65%), palą także drewnem (76%), ich kotły/piece są niesprawne/przestarzałe (40%) (czyli zapewne kopcą), zdaniem 34%, sąsiedzi palą węglem „złej jakości” (czyli zapewne kopcą) zdaniem 29% – palą odpady.


Dopalanie cen. Sprawdź wyprzedaże u Pana Groszka

Czym jest piec z podajnikiem ślimakowym? Podajniki ślimakowe są najczęściej spotykanym rodzajem automatycznych podajników w piecach zasilanych paliwem stałym. Piece z podajnikiem ślimakowym umożliwiają automatyzację ogrzewania do tego stopnia, że po zasypaniu i zaprogramowaniu urządzenia możemy nawet na kilka dni zapomnieć o piecu. Jaki ekogroszek do kotła z podajnikiem ślimakowym? Tak naprawdę istotne jest, aby był to towar wysokiej jakości.


wysoka jakość ekogroszku potwierdzona certyfikatem

Czy jakość ekogroszku ma znaczenie?

Jakość ekogroszku ma ogromne znaczenie. Jaki ekogroszek do kotla 5 klasy? Świetnie sprawdzą się nasze propozycje. Polecamy:

 • Ekogroszek Pan Groszek Red
 • Ekogroszek Pan Groszek Orange
 • Ekogroszek Pan Groszek Yellow
 • Ekogroszek Pan Groszek Blue.

Pan Groszek to firma, która ma jeden główny cel – dostarczyć najwyższej jakości paliwa opałowe w każdy zakątek kraju. Szukasz dobrej jakości wysokoenergetycznego opału? Postaw na ekogroszek workowany. Lubisz długie jesienne wieczory spędzone przy kominku? A może chcesz być bardziej eko? Świetnie się składa, mamy dla Ciebie wydajny pellet i brykiet, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Sprawdź katalog naszych produktów i wybierz ten, który będzie najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb.

Ciekawostka: 71% Polaków uważa, że osobiście ma wpływ na stan środowiska. Tu znów przeważają młodzi, wykształceni, zasobni, z miast. Problem zaczyna się w momencie, gdy za poprawę stanu środowiska trzeba by zapłacić.


Pan groszek - doświadczenie i bezpieczeństwo

Ekogroszek od Pana Groszka. Najlepszy wybór

Ekogroszek workowany do kotła z podajnikiem można zakupić za pomocą naszej strony bądź przez bezpośredni kontakt. Jaki opał można znaleźć na naszej stronie?

Ekogroszek Pan Groszek Red – najmocniejszy opał w naszej kolekcji. Idealnie nadaje się do ogrzewania dużych budynków czy zakładów pracy, w tym hali produkcyjnych. Ekogroszek 29 MJ sprzedawany jest przez nas w workach perforowanych. Takie rozwiązanie jest jak najbardziej korzystne dla Klienta, ponieważ pozwala umieścić na paletach znaczną ilość paliwa, które następnie może zostać bardzo sprawnie i – co ważne – w niebrudzący otoczenia sposób rozładowane. Produkowany z węgla kamiennego, ekogroszek RED z powodzeniem może być wykorzystywany w automatycznych dozownikach węgla. Jego spalanie powinno odbywać się natomiast przy użyciu palników retortowych, które w porównaniu do kotłów rusztowych wyraźnie wpływają na obniżenie poziomu szkodliwych substancji w spalinach. Jeżeli więc cenisz sobie ekologiczne rozwiązania na miarę XXI wieku, zapraszamy do sklepu Pan Groszek. Red to wersja ekogroszku, która na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Ekogroszek Pan Groszek Orange – szukasz ekogroszku do kotła z podajnikiem ślimakowym? A może ekogroszku do kotla 5 klasy? W tej roli świetnie sprawdzi się ekogroszek Pan Groszek Orange. Ekogroszek Pan Groszek ORANGE spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niska zawartość popiołu i wysoka wartość opałowa, aż 27,5 MJ/kg.

Ekogroszek Pan Groszek Yellow – Ekogroszek Pan Groszek YELLOW spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Niska zawartość popiołu i wysoka wartość opałowa, aż 26 MJ/kg. Jeśli masz dodatkowe pytania, nasi pracownicy są do Twojej dyspozycji.


Nowoczesny groszek o wysokiej wartości

Ciekawostka: Z badań przeprowadzonych przez Oferteo.pl wśród osób zaopatrujących się w opał wynika, iż mniej niż 1 na 5 ankietowanych (17%) jest zainteresowany zmianą sposobu ogrzewania na gazowe /elektryczne lub podłączeniem do sieci miejskiej w ciągu najbliższych 5 lat. Aż 83% badanych planuje w dalszym ciągu korzystać z materiałów opałowych. Z analizy serwisu wynika, że najpopularniejszym rodzajem opału jest węgiel ekogroszek. Do ogrzania domu używa go aż 54% ankietowanych. Często wykorzystywany bywa również pellet (17%), olej opałowy (10%) oraz węgiel kamienny (9%).

Szukasz ekogroszku odpowiedniej jakości? Zajrzyj do naszego sklepu i sprawdź naszą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *